UFC Vegas 71 Ariane Lipski

UFC Vegas 71: Ariane Lipski pokonała JJ Aldrich po decyzji sędziów!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 marca 2023

W trzeciej walce gali UFC Vegas 71 zmierzyły się Ariane Lipski i JJ Aldrich. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii muszej pań. Obie zawodniczki przegrały w ostatnich występach i zapewne zrobią wszystko by wrócić na ścieżkę zwycięstw.

Ariane Lipski, była mistrzyni federacji KSW w ostatnim czasie nie ma najlepszej serii w organizacji UFC. „Królowa Przemocy” przegrała trzy z czterech ostatnich walk przez nokauty.

JJ Aldrich do niedawna mogła się pochwalić serią trzech kolejnych wygranych, którą straciła po walce z utalentowaną Erin Blanchfield, kiedy to przegrała przez poddanie.

Relacja z walki:

Spokojne otwarcie walki w wykonaniu obu zawodniczek. Lipski zaczęła od low kicka na nogę wykroczną rywalki. Aldrich póki co skupia się na pojedynczych ciosach pięściami natomiast Ariane jest bardziej kreatywna, atakuje wysokim kopnięciem. Cios na cios. Cztery kolejne kolana w klinczu ze strony Lipski. Ładny atak łokciem w wykonaniu Ariane. Dwa celne ciosy Lipski. Aldrich klinczuje i Lipski musi bronić się przed sprowadzeniem. Dwa kolana w klinczu ze strony Ariane, JJ Aldrich odpowiedziała jednym krótkim łokciem. Kolana na korpus ze strony Lipski w klinczu. Celny lewy Amerykanki, ale Brazylijka odpowiada kolanami z klinczu. Końcówka rundy cios za cios, mocny cios Lipski wstrząsnął rywalką. Runda bez wątpienia na konto Lipski. 10:9

Amerykanka chciała lepiej otworzyć drugą rundę jednak po chwili to Lipski ponownie zaczęła nadawać tempo. Brazylijka jest szybsza i skuteczniejsza w tej walce. Wymiana kopnięć. Ładny prosty JJ Aldrich. Bardzo ładna akcja w zwarciu. Kilka celnych ciosów Ariane Lipski. „Królowa Przemocy” atakuje kolanami w klinczu. Bardzo dobra praca Lipski, mocne kolano na głowę na rozerwanie klinczu. Doskonała runda Brazylijki. 10:9.

Mamy trzecią, finałową rundę. Jeśli Aldrich chce to wygrać musi skończyć rywalkę przed czasem. Ariane Lipski po prostu musi przetrzymać tę rundę, a wygra pojedynek na punkty. Mocny prawy Lipski przeszedł przez gardę Aldrich. Tempo odrobinę spadło. Amerykanka nie ma recepty na dobrą dyspozycję Brazylijki. Ariane Lipski broni kolejną próbę sprowadzenia ze strony JJ Aldrich. Amerykanka trafia kolanem na głowę pod siatką. Brazylijka odwraca sytuację i dociska rywalkę do siatki zadając kolejne ciosy. Runda 10:9 dla Lipski

Ariane Lipski pokonała JJ Aldrich po jednogłośnej decyzji sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Zostaw ocenę
0
0