ufc chiny

UFC planuje powrót do wielkiego kraju z dużą galą!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 maja 2023

Wiele wskazuje na to, że Dana White i spółka planują powrót do wielkiego kraju. Prezes organizacji UFC wygadał się na ten temat w trakcie rozmowy z jedną z zawodniczek. O jaki kraj chodzi?

Yan Xiaonan na gali UFC 288 w efektowny sposób znokautowała Jessicę Andrade. Zawodniczka po zwycięstwie domagała się title-shota co oznaczałoby stoczenie pojedynku z Zhang Weili, która jest aktualną mistrzynią organizacji UFC w kategorii słomkowej.

Gdzie zatem mogłoby dojść do starcia dwóch topowych zawodniczek z Chin? Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby doprowadzenie do tej walki na terenie Chin! Yan Xiaonan zdradziła co powiedział jej w szatni Dana White:

„Powiedziałam mu: 'Hej, chcę walczyć o pas!’, a on odpowiedział mi: 'Ok, zróbmy to w Chinach’. Dana i UFC pracują nad tym by zorganizować galę w Chinach pod koniec 2023 roku i jeśli to się uda to na tej gali zawalczę z Zhang Weili. To byłby historyczny moment nie tylko dla Chin, ale i dla całej Azji dlatego, że w tej chwili Weili jako jedyna reprezentantka Azji posiada pas UFC, a tutaj fani mieliby pewność, że pas 'zostanie w domu’ niezależnie od tego kto wygra.”

Ostatnie gale organizacji UFC w Chinach odbyły się jeszcze przed pandemią koronawirusa. Fani w tym kraju są zapewne spragnieni kolejnych wielkich emocji. W 2019 roku najlepsza liga MMA na świecie otworzyła swój Performance Institute w Szanghaju. Warto zaznaczyć, że ten obiekt jest niemal trzy razy większy od obiektu w Las Vegas!

Chiny to kraj, którego populacja wynosi 1.4 miliarda ludzi. Co szósty człowiek na ziemi jest Chińczykiem, nie może zatem dziwić fakt, że organizacja UFC mocno inwestuje w ten rynek i planuje powrót do kraju smoka.

Zostaw ocenę
1
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments