UFC Jacksonville Ilia Topuria pokonał Josha Emmetta

UFC Jacksonville: Ilia Topuria totalnie zdominował i zdemolował Josha Emmetta [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 czerwca 2023

W walce wieczoru gali UFC w Jacksonville zmierzyli się Josh Emmett i Ilia Topuria. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej. Starcie Amerykanina z niepokonanym „El Matadorem” to bój o miejsce w TOP 5 rankingu dywizji do 66 kilogramów.

W walce wieczoru zmierzą się Josh Emmett oraz Ilia Topuria. Dla 38-letniego Amerykanina będzie to powrót do octagonu po porażce z Yairem Rodriguezem. Emmett od lat uchodzi za jednego z czołowych piórkowych jednak z racji wieku może to być dla niego ostatnia szansa na podtrzymanie miejsca w ścisłym topie dywizji.

Natomiast pochodzący z Gruzji, mieszkający w hiszpańskim Alicante ’El Matador’ legitymuje się serią trzynastu kolejnych zwycięstw i wygrana nad doświadczonym Emmettem przy sprzyjających okolicznościach może mu nawet zapewnić przepustkę do starcia o pas mistrzowski.

UFC Jacksonville: Josh Emmett vs. Ilia Topuria – relacja, wynik walki

Spokojny początek, Emmett zaatakował jako pierwszy. Na ten moment wygląda na to, że Ilia Topuria czeka na odpowiedni moment by skontrować ataki rywala. Pochodzący z Gruzji zawodnik trafił ponad gardą Amerykanina. Bardzo ładna wymiana ciosów którą celnym uderzeniem kończy Topuria. Topuria trafia lewym prostym. Emmett ma już mocno opuchniętą lewą stronę twarzy. Low kick ze strony 'El Matadora’. Kolejny mocny low kick w wykonaniu Ilii. Josh wystrzelił high kickiem, ale prosto na gardę rywala. Low kick Emmetta. Poza sporadycznymi kopnięciami mamy stricte bokserski pojedynek.

Spokojne otwarcie drugiej rundy z obu stron. Widać, że zawodnicy nie rzucają wszystkich sił. Ilia Topuria trafia bardzo ładnie, trzykrotnie. Emmett odpowiada jednym celnym ciosem. Amerykanin przyjmuje zdecydowanie więcej ciosów. Amerykanin coraz bardziej porozbijany. Topuria wchodzi kombinacją ciosów i jeden z mocnych rzuca Josha na matę. Wymiana pod siatką, Emmett odpowiada mocnym uderzeniem, które z kolei odrzuca Hiszpana w tył. Szybko wracamy do stójki. Potężne bomby ze strony pochodzącego z Gruzji „El Matadora”. Emmett jest wyraźnie zraniony.

Kopnięcie na kopnięcie, twarde podejście obu zawodników. Amerykanin wyprowadza zdecydowanie więcej low kicków w trzeciej odsłonie. Świetna kombinacja Topurii jednak Emmett przyjął ciosy i odpowiedział. kolejna wyśmienita kombinacja bokserska Ilii, który trafia wielokrotnie. Lewe ucho oraz lewe oko Emmetta są okrutnie napuchnięte. Doskonała walka Hiszpana, ale nie można odmówić Amerykaninowi serca do walki. Z każdym momentem twarz Emmetta puchnie coraz bardziej i coraz bardziej zalewa się krwią. Topuria trafia raz za razem. Ilia ustawia rywala lewym prostym, a następnie pracuje kombinacjami.

W zasadzie od początku czwartej odsłony mamy powtórkę z rozrywki i Topuria wciąż pracuje lewym prostym, który robi damage na twarzy rywala. Bardzo mocny low kick w wykonaniu Hiszpana. Emmett stara się odgryzać pojedynczymi mocnymi ciosami ale niewiele z tego wychodzi. Kolejne mocne lewe proste w wykonaniu Topurii. Kolejny low kick. Ilia wykonuje gameplan runda po rundzie, wciąż to samo. Niesamowita akcja Topurii, który trafia podbródbkowym i staje przd szansą zakończenia walki przed czasem. Nie udaje się to jednak Emmett zbiera potężne obrażenia leżąc w parterze. Gong ratuje Amerykanina.

Sędzia dopuścił Emmetta do walki. Ostatnia runda! Emmett zaczyna od potężnych ciosów i przegania Topurię po octagonie. Hiszpan ucieka i sprytnie unika uderzeń oponenta. Co za walka! Amerykanin ciut zwolnił i zawodnik z Alicante natychmiast zaczął wdrażać swój gameplan. Niespodziewanie po kilku prostych i uspokojeniu sytuacji Topuria wystrzelił w nogi rywala i zyskał cenne obalenie. Młodszy o 12 lat Hiszpan brutalnie umęcza zdecydowanie bardziej doświadczonego rywala. Kto by się spodziewał pod koniec pojedynku mamy efektowny zapaśniczy kocioł i parterową kulankę. Topuria szuka skończenia, ale chyba zabraknie na to czasu. Totalna dominacja 26-latka!

Ilia Topuria pok. Josha Emmetta przez jednogłośną decyzję sędziów (50-44, 50-42, 49-45)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments