ufc deiveson figueiredo pokonał roba fonta

UFC: Deiveson Figueiredo pokonał Roba Fonta po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 grudnia 2023

W trzecim najważniejszym starciu gali UFC Austin zmierzyli się Rob Font i Deiveson Figueiredo. Walka odbyła się w limicie kategorii koguciej. Były mistrz kategorii muszej przeniósł się do wyższej dywizji.

Choć Rob Font i Deiveson Figueiredo nie walczyli do tej pory w tych samych kategoriach wagowych to zestawienie ich ze sobą na gali UFC Austin ma wiele sensu.

Zarówno Amerykanin jak i Brazylijczyk walczyli ostatnio w kratkę, notując identyczny wynik zaledwie 1 zwycięstwa w czterech ostatnich występach. Font marzy o walce o pas kategorii koguciej jednak ciągle przegrywa z topowymi oponentami.

Figueiredo odbił się od Brandona Moreno jak od ściany, a team „Deusa da Guerry” zasugerował, że słabsze wyniki byłego UFC w mistrza kategorii muszej były efektem ciężkiego zbijania wagi.

UFC: Dariush vs. Tsarukyan za darmo na Fortuna TV. Zarejestruj się i oglądaj transmisję z UFC Austin.

UFC Austin: Font vs. Figueiredo – wynik

Font trafia dwoma mocnymi ciosami. Chwila klinczu. Deiveson Figueiredo chciał obalić rywala jednak ten szybko wrócił do stójki. Deiveson trafia ładnym prawym. Brazylijczyk ponownie obala rywala i ten drugi raz równie łatwo wstaje. Obaj zawodnicy trafiają. Font zachodzi za plecy Figueiredo. Próba wyniesienia i rzucenia rywalem o matę, jednak nic z tego nie wyszło. Mocny podbródkowy Fonta. Figueiredo trafia prostym ponawia akcję i narusza rywala. Figueiredo trafia kolejny raz. Runda 10:9 Figueiredo.

Klincz na początku drugiej odsłony. Praca pod siatką. Figueiredo trafia kolanem w krocze Fonta. Przerwa. Wznowienie walki. Atak łokciem i podbródkowy ze strony Fonta. Figueiredo odpowiada. Obaj zawodnicy wyprowadzają low kicki. Figueiredo trafia mocnym prawym nad gardą Amerykanina. Obalenie w wykonaniu Deivesona jednak Font ponownie bardzo łatwo wychodzi z opresji i szybko wstaje. Ładna kombinacja bokserska Figueiredo na koniec rundy. Brazylijczyk zaatakował także front kickiem i dwoma ciosami. Runda 10:9 Figueiredo.

Deiveson Figueiredo chciał szybko uzyskać obalenie jednak Font ładnie się wybronił. Mała wymiana w krótkim dystansie na środku octagonu. Figueiredo trafia i narusza rywala! Potężny prawy Brazylijczyka. Wymiana ciosów pod siatką. Amerykanin na miękkich nogach, jest w potężnych tarapatach. Wydawało się, że Font wyjdzie z opresji i zacznie odpowiadać na ataki rywala jednak popełnił błąd dał się łatwo sprowadzić i Figueiredo wszedł w dosiad. Brazylijczyk trafia mocnym łokciem z góry.

Deiveson Figueiredo pokonał Roba Fonta po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments