ufc 297 dricus du plessis pokonał stricklanda

UFC 297: Dricus Du Plessis pokonał Seana Stricklanda po bezpardonowej wojnie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 stycznia 2024

W walce wieczoru gali UFC 297 w Toronto zmierzyli się Sean Strickland i Dricus Du Plessis. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski UFC w kategorii średniej.

Organizacja UFC powróciła do Kanady z bardzo interesującym main eventem. W walce wieczoru gali UFC 297 w Toronto zmierzyli się Sean Strickland i Dricus Du Plessis.

Pojedynek Amerykanina z reprezentantem RPA był starciem o pas mistrza UFC w kategorii średniej (-84 kg). Dla Stricklanda była to pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu natomiast dla Afrykanera pierwsza szansa na jego wywalczenie.

Który z zawodników okazał się lepszy w walce Strickland vs. Du Plessis i opuścił halę Scotiabank Arena z pasem mistrzowskim na biodrach?

Sean Strickland rozpoczął od długiego prostego. Dricus Du Plessis zaatakował low kickiem, a następnie podjął próbę high kicka. Mocny low kick w wykonaniu mistrza. Afrykaner odpowiada tym samym. Ładne proste ze strony Stricklanda. Du Plessis podjął próby ataków mocniejszymi uderzeniami, póki co niecelnie. Strickland kopał rywala, stopujące kopnięcia, na które Du Plessis odpowiedział soczystym middle kickiem. Sprytna praca mistrza prostymi. Du Plessis zaczyna się rozkręcać jednak Strickland wydaje się szybszy. Dricus Du Plessis przenosi walkę na matę. Sean Strickland wstaje jednak przyjmuje długiego prostego. Proste ze strony mistrza, pretendent odpowiada kopnięciami. High kick reprezentanta RPA i długi prosty.

Mocny prawy overhand w wykonaniu Du Plessisa, a następnie lowkick. Strickland atakuje prostymi jednak wydaje się statyczny w porównaniu z pretendentem. Middle kick mistrza, a także kolejne ataki prostymi. Świetny prosty Amerykanina. Próba backfista i mocnego uderzenia ze strony Du Plessisa. Dricus musi podkręcić tempo. Low kick ze strony Dricusa. Du Plessis stara się być kreatywniejszy w stójce jednak nie trafia. Strickland jest ewidentnie szybszy jak chodzi o uderzenia pięściami. Twarz Du Plessisa jest już mocno zaczerwieniona. Mocny lewy Du Plessisa ponowienie ataku i ładny prawy w wykonaniu Dricusa. Pretendent idzie po nogi mistrza i obala jednak Strickland szybko wstaje. Dricus trafia dwukrotnie. Ładna końcówka rundy ze strony Afrykanera.

Mocny lewy Dricusa na otwarcie jednak Strickland zbił to uderzenie. High kick pretendenta. Kombinacja bokserska Du Plessisa, niecelna. Dricus stara się mieszać płaszczyzny i atakować zarówno pięściami jak i wyprowadzać niskie kopnięcia. Proste Stricklanda, Du Plessis odpowiada body shotem. Strickland kontynuuje pracę prostymi. Du Plessis atakuje jednak mistrz sprytnie unika ataków rywala. Du Plessis podkręca tempo i narzuca presję. Ładna wymiana w krótkim dystansie. Strickland raz po raz kąsa prostymi. Solidna końcówka rundy.

Sean rozpoczyna prostymi, Dricus wyprowadza high kicka. Dricus stara się podkręcić tempo i rzucać mocniejsze ciosy jednak Strickland unika tych ataków. Ładny łokieć w wykonaniu Du Plessisa, na który Strickland odpowiada soczystym prawym. Strickland zaczyna trafiać obszerniejszym prawym. Rozpoczyna się prawdziwa wojna w octagonie, a Sean mocno krwawi. Niespodziewanie to Strickland wszedł w klincz jednak Dricus wykorzystał ten moment i wyciął rywala. Strickland szybko ucieka w stronę siatki i wstaje do góry jednak Du Plessis ma uchwyt. Rozerwanie. Mocny prawy Du Plessisa. Afrykaner trafia kombinacją. Świetne obalenie, Du Plessis wszedł w tempo i sprowadził Stricklanda. Sean wstaje jednak DDP rzuca rywalem o matę. Strickland ucieka. Wymiana w krótkim dystansie na środku octagonu. Strickland trafia kombinacją.

Strickland rozpoczyna od prostego. Du Plessis próbuje obrotówki jednak była to nieudana akcja. Du Plessis szybko trafia w rozcięcie Stricklanda i krew ponownie zalewa twarz Amerykanina. Sean podkręca tempo, udana akcja bokserska mistrza. Strickland trafia prostymi, Du Plessis trafia niskim kopnięciem. Obszerny prawy Stricklanda, trafia na gardę pretendenta. Próba high kicka i mocny prawy Dricusa. Strickland trzykrotnie trafia mocniejszymi uderzeniami, Du Plessis odpowiada jednym solidnym ciosem. Kolejny atak w nogi rywala jednak Strickland broni próby sprowadzenia. Szalona wymiana w końcówce, w której obaj zawodnicy trafiali i rzucili wszystko na jedną szalę. Bezpardonowa wojna. Koniec walki!

Dricus Du Plessis pokonał Seana Stricklanda po niejednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments