UFC 283 Hill pokonał Teixeirę

UFC 283: Hill zdemolował Teixeirę i zdobył pas kategorii półciężkiej! Brutalny popis Amerykanina!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 stycznia 2023

W walce wieczoru gali UFC 283 w Rio de Janeiro zmierzyli się Glover Teixeira i Jamahal Hill. Stawką tego pojedynku był wakujący pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Kto okazał się lepszy w main evencie UFC 283? Jaki padł wynik w walce wieczoru UFC 283?

Walki Teixeira vs. Hill pierwotnie nie było w planach organizacji UFC. Na UFC 282 Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev walczyli o tytuł kategorii do 93 kg. Niestety w tym starciu padł remis i zdenerwowany Dana White podjął szybką decyzję o zestawieniu starcia doświadczonego Glovera Teixeiry z głodnym sukcesu Amerykaninem Jamahalem Hillem jako walkę wieczoru gali UFC 283 w Rio de Janeiro.

Jaki padł wynik w walce wieczoru gali UFC 283? Czy Glover Teixeira odzyskał mistrzowski pas?

Glover starał się szybko obalić walkę. Hill odparł ten atak i zaatakował kolanami. Jedno z nich trafiło Teixeirę. Kolejna próba zwarcia ze strony Glovera i Hill ponownie unika obalenia i „wypłaca” na odchodne cios. Krótka wymiana cios za cios. Ładne kopnięcia na korpus w wykonaniu Amerykanina. Hill wykorzystuje zasięg i trafia kilkukrotnie prostymi. Glover póki co ma wielki problem by skrócić dystans. Wreszcie Teixeira podkręcił tempo i trafił dwukrotnie jednak Amerykanin tylko się zaśmiał. Chwila przerwy gdyż Brazylijczyk wsadził palec w oko Hilla. Walczymy dalej. Kolejna próba obalenia i kolejny raz Hill niewzruszony broni próbę sprowadzenia! Stopujące lewe proste Hilla zaczynają siać zamęt w obronie Teixeiry. Brazylijczyk ma już rozbity nos.

Amerykanin miesza ciosy proste z niskimi kopnięciami i uderzeniami na korpus oponenta. Wow! Ależ akcja HIlla który trafia dwukrotnie head kickami. Ponowienie akcji i Glover w ogromnych tarapatach! Brazylijczyk zachwiał się na nogach. Po chwili doszło do zwarcia i wymiany w krótkim dystansie tu z kolei Teixeira wstrząsnął głową rywala. Akcje kopnięciami z obu stron, celnie! Ależ walka! Glover udanie sprowadza walkę do parteru. Brazylijczyk próbuje obejść pozycję i wejść w dosiad, nic z tego. Hill wykręca się chcąc uniknąć oddania pleców. Po chwili wracamy do stójki. Hill zadaje zdecydowanie więcej celnych ciosów zarówno na głowę jak i na korpus rywala.

Glover chciał od razu przenieść walkę na matę jednak nic z tego nie wyszło. Hill kąsa rywala ciosami prostymi. W końcu Jamahal trafia mocno, Glover ląduje na macie. Amerykanin bardzo bliski skończenia walki przed czasem trafia kolejnymi potężnymi uderzeniami z góry. Teixeira jednak się nie poddaje próbując wyjść z opresji. Udało się Brazylijczyk się wybronił, wracamy do stójki. Tu jednak ponownie Brazylijczyk wpadł w tarapaty bo Hill sprytnie wykorzystuje wszelkie szansy do tego by wyprowadzać high kicki i stopujące uderzenia. Sporo zamętu Amerykanin sieje wypuszczając lewy high kick i szybki prawy.

Szybko celnie trafia Hill kolanem. Amerykanin łatwo wychodzi z próby klinczu ze strony Brazylijczyka. Potężny high kick a po nim mocny prawy. Ta walka będzie kosztowała Teixeirę sporo zdrowia. Mocny atak Hilla jednak Teixeira odpowiada i trafia! Brutalny popis umiejętności Jamahala Hilla, który z wielką precyzją kolejnymi ciosami rozbija twarz Brazylijczyka. Teixeira pokazuje wielkie serce i wolę przetrwania.

Mamy piątą rundę! Niesamowite Glover udanie obala oponenta! Wielka szansa przed Brazylijczykiem który jest znany z dobrej pracy i kontroli w parterze. Pełny dosiad! Ahhh Jamahal Hill ucieka spod rywala i sam znajduje się w dominującej pozycji, cóż za akcja Hilla! Amerykanin przechodzi do bocznej. Hill stara się atakować łokciami. Na ostatnią minutę wracamy do stójki.

Jamahal Hill pokonał Glovera Teixeirę po jednogłośnej decyzji sędziów.

Zostaw ocenę
0
0