UFC

UFC 245: Usman znokautował Covingtona w ostatniej minucie! Volkanovski nowym mistrzem, Nunes obroniła pas.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Dwie pierwsze walki rangi mistrzowskiej zakończyły się decyzjami sędziowskimi. Amanda Nunes pokonała Germaine de Randamie i obroniła pas kategorii koguciej. Było to rewanżowe starcie obu zawodniczek i Brazylijka nie tylko potwierdziła dominację, lecz również udowodniła, że na ten moment nie ma rywalki, która byłaby w stanie sprawić jej problemy.

W co-main evencie zmierzyli się Max Holloway i Alexander Volkanovski. Po bardzo wyrównanym boju sędziowie wskazali zwycięstwo Volkanovskiego, który został nowym mistrzem kategorii piórkowej. Dwóch sędziów punktowało walkę 48-47 na rzecz Volkanovskiego natomiast trzeci przyznał wszystkie rundy Australijczykowi. Posiadający znaczną przewagę warunków fizycznych Hawajczyk nie wykorzystał swoich atutów.

W walce wieczoru rękawice skrzyżowali Kamaru Usman i Colby Covington. Pojedynek o mistrzostwo kategorii półśredniej szybko przerodził się w wymianę ciosów. Choć walka nie była toczona w ospałym tempie i zawodnicy postawili na techniczne uderzenia, a nie na obszerne, silne ciosy to nie zabrakło również fauli. Covington najpierw sfaulował atakując krocze rywala, a następnie włożył Usmanowi palce w oczy. Bardzo wyrównany pojedynek bez akcji zapaśniczych jednak to aktualny champion zadaje mocniejsze ciosy. W czwartej rundzie zawodnicy wrzucili wyższy bieg, skończyła się chłodna kalkulacja i obaj częściej trafiali. Kamaru Usman znokautował Colby’ego Covingtona na 50 sekund przed końcem walki.

We wcześniejszych starciach głównej karty Marlon Moraes pokonał Jose Aldo po niejednogłośnej decyzji, a Petr Yan znokautował Urijaha Fabera head kickiem.