dana white wielka gala ufc w anglii tom aspinall leon edwards

Tom Aspinall i Leon Edwards w walkach wieczoru wielkiej gali UFC w Anglii!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 marca 2024

Dana White potwierdził powrót UFC do Anglii. Szef UFC zapowiedział wielką galę PPV z udziałem dwóch mistrzów Leona Edwardsa i Toma Aspinalla.

Dana White, szef najlepszej ligi MMA na świecie udzielił wywiadu TNT Sports. W trakcie rozmowy z Adamem Catterallem, White zapowiedział powrót organizacji UFC na Wyspy Brytyjskie. Leon Edwards stanie do obrony mistrzowskiego pasa kategorii półśredniej. Tom Aspinall zapewne będzie bronił tymczasowego pasa dywizji ciężkiej.

Dana White już na początku wypowiedzi podkreślił, że ważnym czynnikiem jest fakt iż Anglia posiada aktualnie dwóch mistrzów UFC.

– Mamy teraz (tymczasowego) mistrza kategorii ciężkiej z Anglii, mamy wiele europejskich gwiazd. Ogółem mamy już dwóch mistrzów z Anglii, to jest coś co wydarzyło się całkiem niedawno. Mamy w UFC teamy, które starają się złożyć tę układankę w jedną całość, wszystko przygotować. Następnie zestawienia przechodzą przez moje ręce i decyduję czy te puzzle do siebie pasują, czy jednak trzeba zmieniać terminy i przenosić walki.

Dana White przyznał, że w ostatnim czasie sporo było w biurze UFC dyskusji na temat tego na jakich kartach umieścić kilka interesujących zestawień. Ostatecznie podjęto decyzję by pojedynki te trafiły na kartę walk gali w Anglii.

– Było kilka walk co do których zastanawialiśmy się gdzie, w jakiej lokalizacji powinny się odbyć. Dopytywałem o to, a w końcu powiedziałem: 'Nie, musimy to zrobić w Anglii’. Wiem, że UFC ma tu wielu fanów i jestem podekscytowany powrotem na Wyspy Brytyjskie.

Dopytany o to kiedy wydarzenie zostanie oficjalnie ogłoszone Dana White ujawnił:

– W najbliższych dniach, właśnie dogadujemy wszelkie detale. Mamy naprawdę mocarne plany wobec Anglii. To będzie numerowana, duża gala PPV. Doskonały event.

Idealnym terminem na galę UFC w Anglii wydaje się być okres wakacyjny. Wątpliwe by organizacja UFC przejmowała się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej rozgrywanymi w Niemczech czy Igrzyskami Olimpijskimi, które rozpoczną się pod koniec lipca w Paryżu.

W Anglii najpewniej odbędzie się gala UFC 304 lub UFC 305. Wrześniowy termin jest już bowiem zajęty przez galę UFC 306 w nowoczesnym obiekcie Sphere w Las Vegas.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments