sergey radchenko trening ksw

Sergey Radchenko poprowadzi trening dla uchodźców z Ukrainy i dzieci z warszawskich domów dziecka

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 czerwca 2022

Federacja KSW pragnie zaprosić przedstawicieli mediów na spotkanie z Sergeyem Radchenką przed KSW 71, które odbędzie się w środę, 15 czerwca o godzinie 15:00 w Academii Gorila w Warszawie, przy ulicy Mikołaja Kopernika 36/40.

Sergey Radchenko poprowadzi w tym dniu trening dla dzieci uchodźców z Ukrainy i warszawskich domów dziecka. Całość wydarzenia będzie można filmować, a po sesji treningowej Radchenko będzie dostępny dla przedstawicieli mediów.

Academia Gorila od początku wojny na Ukrainie prowadzi treningi społeczne dla dzieci uchodźców z tego kraju. Zajęcia są prowadzone trzy razy w tygodniu. Młodzi adepci poznają na nich elementy boksu, muay thai i kickboxingu. Aby ułatwić integrację, grupa ukraińskich dzieci trenuje wspólnie z polskimi wychowankami z warszawskich domów dziecka, których od lat wspierają trenerzy Academii Gorila.  

– Społeczności klubowa Academii Gorila działa bardzo prężnie – mówi Grzegorz Sobieszek, jeden z właścicieli klubu. – Jednym z elementów wsparcia dla Ukrainy są treningi dla dzieci uchodźców, ale od początku wojny prowadzimy również zbiórki i wysyłamy tam regularne transporty darów. Pomagamy więc na wielu płaszczyznach.

Podczas gali KSW 71 Sergey Radchenko zmierzy się z Arturem Szpilką. Radchenko ma za sobą 15 zawodowych konfrontacji w ringu, z których 8 zakończyło się jego wygranymi. Ukrainiec jest już po debiucie w zawodowym MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył dwa pojedynki, z czego jeden wygrał. Radchenko w młodości trenował też zapasy, ale potem skupił się w całości na pięściarstwie. Teraz wejdzie do okrągłej klatki, aby zmierzyć się na zasadach MMA z debiutującym z tej formule Szpilką.

Zostaw ocenę
0
0