rutek

Rutkowski przed walką z Eskievem: „Wisienką na torcie byłoby zdominowanie zapaśnika w zapasach”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 grudnia 2022

Daniel Rutkowski, który podczas gali XTB KSW 77 zmierzy się z Lom-Alim Eskievem, liczy na mocny, zapaśniczy pojedynek. Podczas grudniowej gali KSW Daniel Rutkowski po raz czwarty wejdzie do okrągłej klatki. Do walki „Rutka” z Eskievem miało dojść już w sierpniu, ale Lom-Ali wypadł z tej walki z powodu choroby. 

Wreszcie 17 grudnia na gali XTB KSW 77 dojdzie do wyczekiwanego pojedynku Rutkowskiego z Eskievem. Daniel nie ukrywa, że ciekawie byłoby bezpośrednio skonfrontować umiejętności zapaśnicze w klatce.

„Na pewno jest lepszy czas na ten pojedynek, bo obaj jesteśmy już bardziej doświadczonymi zawodnikami. Liczę, że pokażemy to w klatce, że pokażemy to, co jest najpiękniejsze, czyli dwóch mocnych, równorzędnych zapaśników wyjaśni, który jest lepszy. Ja jestem zapaśnikiem, on jest zapaśnikiem, więc wisienką na torcie byłoby zapaśnika nieco zdominować w zapasach. Jakbyśmy pokazali kocioł zapaśniczy, to myślę, że wielu kibiców, którzy są przeciwko takim walkom, zmieniłoby zdanie.”

Ostatecznie jednak Radomianin liczy na to, że to zapasy będą dominować w nadchodzącym pojedynku.

„Wszyscy na ten pojedynek czekają. Wszyscy chcą dwóch najlepszych zapaśników z kategorii 66 kilogramów zweryfikować. Zobaczymy, kto jest lepszym zapaśnikiem w naszej kategorii.”

Pełną rozmowę z Danielem Rutkowskim znajdziecie poniżej:

https://www.kswmma.com/news/4272

Pod tym adresem możecie natomiast zobaczyć oficjalny trailer walki Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskiev.

Zostaw ocenę
0
0