robert whittaker vs khamzat chimaev ufc arabia saudyjska walka

Robert Whittaker vs. Khamzat Chimaev hitowa walka wieczoru gali UFC w Arabii Saudyjskiej!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 28 marca 2024

Dana White ogłosił hitową walkę wieczoru gali UFC w Arabii Saudyjskiej. Robert Whittaker i Khamzat Chimaev zmierzą się 22 czerwca w Kingdom Arena.

Kiedy UFC pierwszy raz ogłaszało galę w Arabii Saudyjskiej karta walk nie prezentowała się najlepiej. Ostatecznie event został przeniesiony z marca na czerwiec i podjęto decyzję o całkowitym przemodelowaniu karty walk.

Dziś Dana White ogłosił nowe zestawienia na to wydarzenie. Robert Whittaker i Khamzat Chimaev zmierzą się w walce wieczoru wydarzenia. Gala odbędzie się 22 czerwca.

Robert Whittaker (25-7) to były mistrz organizacji UFC oraz zwycięzca programu TUF: Smashes. Khamzat Chimaev (13-0) wciąż utrzymuje swój świetny rekord i pozostaje niepokonany nawet mimo walk z naprawdę mocnymi rywalami.

Zarówno Robert Whittaker jak i Khamzat Chimaev wygrali swoje ostatnie pojedynki na punkty. Whittaker pokonał Paulo Costę natomiast Chimaev rozprawił się z Kamaru Usmanem.

Przewaga doświadczenia oczywiście stoi po stronie „Reapera”, pytanie tylko czy ten będzie potrafił poradzić sobie z zapasami i grapplingiem „Borza”. Należy zwrócić też uwagę na to, że Chimaev będzie miał w tym starciu przewagę warunków fizycznych. Pochodzący z Czeczenii zawodnik jest wyższy i ma większy zasięg od Australijczyka.

Walka Robert Whittaker vs. Khamzat Chimaev uświetni premierową galę UFC w Arabii Saudyjskiej.

Kto wygra walkę Whittaker vs. Chimaev?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M3
3 miesięcy temu

Marzę by Robert pokonał tego szczura. Dac mu wyszaleć się przez pierwsze 5 minut i dojechać. Jak Burns i Usman prawie go pokonali, to i Robert ma szanse. Usman powinien dostać rewanż. A Colby ssie 😀