połączenie UFC i WWE giełda nowy jork

Połączenie UFC i WWE stało się faktem. Spółka TKO weszła na giełdę w Nowym Jorku! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 września 2023

Połączenie organizacji UFC oraz pro-wrestlerskiej organizacji WWE stało się faktem. Obie firmy znajdują się teraz pod jedną spółką, znaną jako TKO Group Holdings. Wczoraj przedstawiciele obu firm pojawili się w Nowym Jorku w dniu wejścia TKO na giełdę w Nowym Jorku.

Oficjele obu organizacji jak i kilka gwiazd, pojawili się wspólnie w Nowym Jorku, gdzie na budynku giełdy odsłoniono banner informujący o połączeniu UFC i WWE. Najlepszą ligę MMA na świecie reprezentowali między innymi Dana White oraz Daniel Cormier.

Dana White prezes organizacji UFC nazwał połączenie UFC i WWE jedną z największych tego typu operacji w historii sportu zawodowego. White skomentował całą sprawę szerzej na konferencji po gali Contender Series.

„Kopiemy tyłki od wielu lat, a WWE także ma się dobrze. Posłuchajcie powtarzam wam to od wielu lat, że trzeba iść do przodu, a założenie tej spółki pozwoli nam na całkowicie inny poziom. Polecieliśmy do Nowego Jorku, spotkaliśmy się, mam wrażenie że w ciągu jednego dnia staliśmy się zdecydowanie potężniejsi niż wczoraj.”

W trakcie rozmowy z dziennikarzami Dana przyznał, że jednym z głównych planów na ten moment jest budowa kolejnych placówek UFC Performance Institute. Organizacja ma już swoje budynki w Las Vegas i w Szanghaju natomiast wkrótce zostanie otwarty kolejny w Meksyku. Oto co Dana powiedział w tym temacie.

„Obiekty, które otwieramy nie są tanie. Prowadzenie ich także sporo kosztuje jednak wierzymy, że przełożą się one na przyszłość tego sportu. To sprawi, że MMA stanie się większe i lepsze. Dlaczego? Jeśli otworzymy nasz Instytut w Afryce i ktoś będzie tam trenował od dziecka to nawet jeśli nie zostanie zawodnikiem MMA czy nie osiągnie wielkich sukcesów to będzie posiadał wiedzę i może zostać na przykład trenerem albo fachowcem w konkretnej dziedzinie i może z tej perspektywy pomagać w dalszej budowie sportu i organizacji.”

Z okazji oficjalnego wejścia spółki TKO Group Holdings na giełdę w Nowym Jorku zaprezentowano specjalny trailer przedstawiający gwiazdy obu organizacji.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments