top 5 najmłodszych mistrzów ufc belfort jones

Pięciu najmłodszych zawodników, którzy zostali mistrzami UFC

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 marca 2024

Lata lecą, a część rekordów organizacji UFC zostaje wymazywana i zastępowana nowymi. Przyjrzymy się jak wygląda lista pięciu najmłodszych zawodników, którzy sięgnęli po tytuły mistrzowskie.

Magazyn Fighters Only, który organizuje nagrody dla najlepszych zawodników i organizacji MMA postanowił przypomnieć listę najmłodszych zawodników, którym udało się zdobyć mistrzowskie pasy UFC.

Redaktorzy Fighters Only postanowili zawrzeć na swojej liście także zwycięzców turniejowych. To daje nam wgląd w całą historię organizacji UFC. Który z zawodników był zatem najmłodszy kiedy zdobywał najwyższe laury?

Pięciu najmłodszych mistrzów w historii UFC

TOP 5 najmłodszych mistrzów UFC

1. Vitor Belfort – wygrał turniej na gali UFC 12 mając zaledwie 19 lat i 312 dni. „Phenom” z miejsca stał się prawdziwą sensacją i wyrobił sobie nazwisko oraz zdobył spore grono fanów. Brazylijczyk w cuglach wygrywa ranking najmłodszych mistrzów.
  2. Jerry Bohlander – wygrał turniej do 200 funtów na gali UFC 12. Amerykanin dokonał tego w wieku 22 lat i 97 dni. Bohlander uchodził w tamtym czasie za jednego z najlepszych zawodników na świecie.
  3. Jon Jones – pokonał Shoguna na gali UFC 128. Bones miał wtedy 23 lata i 249 dni. Jones jest najmłodszy spośród zawodników, którzy sięgnęli po pas mistrzowski nie wygrywając turnieju.
  4. Jose Aldo – w wieku 24 lat i 78 dni Aldo został awansowany do rangi mistrza UFC po tym jako organizacja wchłonęła WEC. Warto zaznaczyć, że ten „awans” został dokonany długo po tym jak Aldo pokonał Mike’a Browna.
  5. Carlos Newton – Newton powrócił do organizacji UFC po serii występów w innych organizacjach. W powrotniej walce Carlos od razu otrzymał szansę walki na UFC 31 o tytuł z Patem Miletichem. Newton udusił rywala bulldog choke i w wieku 24 lat i 260 dni został mistrzem UFC.