patryk likus ksw

Patryk Likus przed XTB KSW 77: „Przegrana mnie zabolała, ale dużo mi dała.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 grudnia 2022

Patryk Likus podczas gali XTB KSW 77 wejdzie do okrągłej klatki po raz czwarty i będzie chciał się odbić po pierwszej przegranej w karierze. Patryk ostatni raz walczył w sierpniu tego roku. Na gali KSW 73 stanął do boju z Pascalem Hintzenem i musiał po raz pierwszy w zawodowej karierze przełknąć gorycz porażki.

20-letni Patryk Likus na zawodową drogę przez świat MMA wkroczył w roku 2021, kiedy to na gali KSW 59 pokonał innego obiecującego zawodnika młodego pokolenia, Cypriana Wieczorka. W drugim boju reprezentant klubu MMATadores znokautował w pięknym stylu Piotra Olszynkę. Akcja ta została wyróżniona bonusem za najlepsze skończenie wieczoru gali KSW 65 oraz otrzymała statuetkę Heraklesa za najlepszy nokaut 2021 roku w polskim MMA. Patryk słynie ze swojego efektownego sposobu toczenia pojedynków.

Oczywiście przegrana mnie zabolała, ale w dłuższej perspektywie dużo mi dała – mówi Patryk. –  Wyciągnąłem z niej wiele wniosków, począwszy od samego nastawienia mentalnego, po błędy szkoleniowe, które zdarzyło mi się zrobić w okresie przygotowawczym do tamtej walki. Spadła mi też z barków presja związana z byciem niepokonanym. Nie jest tak, że załamałem się po porażce. Zdarzało mi się już przegrać w sporcie amatorskim i jestem z tym oswojony. Porażki mnie wzmacniają. Wszystkie błędy naprawiłem. Kolejna walka będzie więc zdecydowanie lepsza.

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Pełna rozmowa z Patrykiem jest dostępna pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4282

Zostaw ocenę
0
0