Kamil Wojciechowski FEN

Niepokonany Kamil Wojciechowski schodzi do kategorii średniej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 marca 2023

Niepokonany Kamil Wojciechowski podjął dość interesującą decyzję. Zawodnik walczący do tej pory w dywizji półciężkiej postanowił zejść do kategorii średniej. Fighter z Rudy Śląskiej zadebiutuje w nowej kategorii już 11 marca na gali FEN 45 w Ząbkach, a jego rywalem będzie doświadczony Brazylijczyk.

Kamil Wojciechowski (7-0)na zawodowstwie przebywa od 2016 roku i w tym czasie stoczył 7 pojedynków. W ostatnim boju wygrał niejednogłośną decyzją arbitrów z Łukaszem Olechem, wcześniej przez kimurę w 1. rundzie z rozprawił się z Arkadiuszem Jędraczką.

W styczniu 2022 pod pokonał Kornela Zapadkę. Za znakomitej strony pokazał się podczas gali FEN 36, gdy wskoczył do karty walk na kilka dni przed wydarzeniem, a pokonał przez techniczny nokaut w 1. rundzie faworyzowanego Łukasza Klingera.

Wcześniej wystąpił podczas Seaside BattleS Dziwnów, kiedy wygrał przez TKO w 2. rundzie z Michałem Gutowskim. Przed ponad trzyletnią przerwą, rozprawił się, również przez TKO, z Ruslanem Chapko.

Joel Dos Santos (16-8) to 30-letni Brazylijczyk, który aż 6 zwycięstw zanotował w premierowych odsłonach. W 2022 roku zaliczył dwa zwycięstwa – wygrał przez TKO z Washingtonem Rochą, na pełnym dystansie rozprawił się miesiąc później z Vlastislavem Cepo. W ostatnim czasie Dos Santos walczył w czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA.

“Tigre” przez pierwszych sześć zawodowych pojedynków był niepokonany, w 2021 roku również zanotował dwa triumfy. Podczas FEN 45 reprezentant Kraju Kawy zadebiutuje w FEN.

Wojciechowski zapewne schodzi do kategorii do 84 kilogramów przez wzgląd na fakt, że w dywizji półciężkiej odstawał gabarytami od oponentów i często przychodziło mu się mierzyć ze zdecydowanie wyższymi i cięższymi od siebie rywalami.

Zostaw ocenę
0
0