darmowe walki ufc 283

Moreno zadowolony, że ma rywalizację z Figueiredo za sobą, ocenia przejście Brazylijczyka do wyższej kategorii

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 stycznia 2023

Brandon Moreno był gościem w programie MMA Hour. Meksykanin podsumował wieloletnią rywalizację z Deivesonem Figueiredo. Mistrz kategorii muszej przyznał, że cieszy go fakt iż ma ten etap kariery za sobą. Moreno ocenił również decyzję Brazylijczyka o przejściu do wyższej kategorii wagowej.

Brandon Moreno (21-6-2) pokonał Deivesona Figueiredo (21-3-1) w co-main evencie gali UFC 283 w Rio de Janeiro w pojedynku unifikującym mistrzowskie pasy kategorii muszej. Meksykanin jest zadowolony z faktu, że ma rywalizację z Figueiredo za sobą.

„Czuję się naprawdę cool, świetnie. To niesamowite, że to wszystko jest już za mną, ten stres, presja, rywalizacja i cała historią z nią związana. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że gdy pierwszy raz zdobyłem pas to byłem bardziej podekscytowany i szczęśliwy, ale tak to przecież jest, gdy osiąga się coś po raz pierwszy. Teraz byłem spokojniejszy bo przed walką wiedziałem, że jestem w stanie go pokonać, czułem się bardzo dobrze i wykonałem swoją robotę w octagonie, cieszę się więc że cały świat to widział.”

Brandon Moreno ocenił także decyzję Brazylijczyka o przejściu do wyższej kategorii wagowej.

„Trenuję z wieloma zawodnikami kategorii koguciej, to jest dywizja pełna mocnych fighterów. Myśląc o kategoriach, w których rywalizacja jest wielka na pewno na pierwszym miejscu jest kategoria lekka, ale moim zdaniem kogucia jest zaraz za nią. Przyznam, że on jest naprawdę duży jak na kategorię muszą, ale nie wiem jak sobie poradzi w koguciej, może akurat zbijanie mniejszej ilości kilogramów da mu świeżość i pozwoli jeszcze zwiększyć siłę. Już teraz ma potężnego prawego. Nie wiem, ale chcę zobaczyć jak mu pójdzie.”

Zostaw ocenę
0
0