Mistrz chce walczyć z Beneilem Dariushem. Komentuje jego wygraną z Gamrotem: „W ostatniej walce pokonał mocnego rywala”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 08 marca 2023

Aktualny mistrz kategorii lekkiej w ostatnim wywiadzie wskazał zawodnika, w którym chciałby zmierzyć się w kolejnej obronie tytułu.

Islam Makhachev najpierw zdobył pas na gali UFC 280, poddając Charlesa Oliveirę. Następnie w pierwszej obronie stoczył starcie z Alexandrem Volkanovskim, który całkowicie zdominował dywizję piórkową i zdecydował się zawalczyć o drugi pas.

Zawodnik z Dagestanu wygrał po pięciu rundach i jednogłośnej decyzji sędziów. Tym samym przerwał niewiarygodną serię Australijczyka, który był niepokonany od ponad 9 lat i 22 pojedynków.

Makhachev chce walki z Dariushem

W rozmowie z Aaronem Bronsteterem mistrz został zapytany o to, z kim chciałby zmierzyć się w następnym pojedynku. Makhachev wskazał Beneila Dariusha, który w ostatnim starciu po decyzji sędziów pokonał Mateusza Gamrota i aktualnie znajduje się na 4 miejscu w rankingu.

Co ciekawe, już na początku 2022 roku miało dojść do starcia Makhachev vs Dariush. Wówczas „Benny” doznał kontuzji i zastąpił go Bobby Green, który został rozbity już w pierwszej odsłonie.

– Wierzę, że Beneil pokona Oliveirę i zrobimy dobrą walkę. Jest twardy, ma duże umiejętności, to będzie duże wydarzenie dla fanów. Kilka lat temu przygotowywałem się pod to starcie. W ostatniej walce pokonał mocnego rywala. Jeśli wygra z Charlesem, zasłuży na to.

Źródło: Twitter

Zostaw ocenę
0
0