bisping o gaethje stał się ofiarą własnego sukcesu

Michael Bisping o Gaethje: „Stał się ofiarą własnego sukcesu”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 kwietnia 2024

Michael Bisping wypowiedział się na temat przegranej Justina Gaethje. Zdaniem byłego mistrza UFC Gaethje był zbyt pewny siebie i wkładał zbyt wiele siły w ciosy.

Justin Gaethje przegrał z Maxem Hollowayem na gali UFC 300 i stracił pas BMF. „Highlight” przegrywał pojedynek na punkty, a w ostatnich sekundach walki „Blessed” zachęcił go do szalonej wymiany ciosów.

Holloway wyszedł zwycięsko z tej młócki posyłając Gaethje na deski w ostatniej sekundzie pojedynku. Teraz do walki Gaethje vs Holloway odniósł się Michael Bisping.

Były mistrz organizacji UFC w kategorii średniej, który aktualnie pracuje jako komentator i analityk uważa, że Justin Gaethje był zbyt pewny siebie i niepotrzebnie nastawiał się na nokautujące uderzenia, czym ułatwił zadanie rywalowi.

– Myślę, że on stał się ofiarą własnego sukcesu. Znokautował Dustina Poiriera w świetnym stylu, fani z oczywistych powodów szaleli na jego punkcie, a on myślał, że bez problemu rozjedzie Maxa Hollowaya. Naprawdę tak uważał i w walce z Maxem cały czas szukał nokautu. Nie można tak robić. Kiedy szukasz nokautu, sygnalizujesz ciosy. On wkładał w te ataki wszystko, co miał. Nie przygotowywał tych akcji, okopywał nogi i rzucał ciosy. Myślę, że wyciągnął z tego cenną lekcję. On nie musiał brać tej walki. Był pierwszym pretendentem do walki o pas z Makhachevem. Ta możliwość właśnie zniknęła.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments