Merab Dvalishvili o walce z Cejudo

Merab Dvalishvili przeszedł operację. Gruzin na temat potencjalnego terminu walki z Henrym Cejudo!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 maja 2023

Jakiś czas temu Merab Dvalishvili przeszedł operację ręki. Gruzin przypomniał, że doznał urazu jeszcze przed walką z Petrem Yanem. Jak długa przerwa czeka Dvalishvilego i kiedy ponownie wejdzie do octagonu? Zawodnik wciąż ma w planach walkę z Henrym Cejudo i zdradził kiedy możemy się spodziewać tego starcia.

Merab Dvalishvili w ostatnich miesiącach buduje nie tylko pozycję w rankingu UFC w kategorii koguciej, lecz także nazwisko. Najpierw Gruzin zdominował Petra Yana, więcej na ten temat przeczytacie tutaj. UFC Vegas 71: Merab Dvalishvili pokonał Petra Yana! Gruzin zdominował Rosjanina!

Następnie Dvalishvili zameldował się w octagonie po walce Sterlinga z Henrym Cejudo i narobił sporo zamieszania w momencie, w którym doszło do face offu Aljamaina z Seanem O’Malleyem. Merab przechwycił kurtkę zrzuconą przez „Sugara”, a następnie wskoczył na obramowanie octagonu. Później Dvalishvili powiedział: „Dziwnie od niej je*ało…”

Fakt, że nazwisko Dvalishvilego coraz częściej przewijało się w mediach sprawił, że Henry Cejudo zapałał chęcią stoczenia pojedynku z Merabem. Gruzin niedawno przeszedł operację, kiedy zatem możemy się spodziewać pojedynku z „Triple C”?

„Byłem kontuzjowany przed walką z Yanem, mimo to stoczyłem ten pojedynek. Teraz musiałem skupić się na zdrowiu. Przeszedłem operację we wtorek. Teraz się regeneruję. Według lekarzy będę mógł wyprowadzać ponownie zadawać ciosy za trzy miesiące. Wkrótce rozpocznę treningi biegowe oraz pływackie. Walka z Cejudo? Pewnie dojdzie do niej jesienią lub pod koniec 2023 roku. Wiem, że ma zapasy na olimpijskim poziomie, ale to jest MMA. Wszyscy wiedzą, że ja również mam dobre zapasy. Na zasadach olimpijskich pewnie by mnie pokonał, ale tu bijemy się na zasadach MMA.”

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments