Bekzod Abdurakhmonov MMA

Medalista olimpijski w zapasach, niepokonany w klatce wróci do startów w MMA po 6-letniej przerwie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 maja 2023

Bekzod Abdurakhmonov, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym powróci do startów w MMA po 6-letniej przerwie! Pochodzący z Uzbekistanu zawodnik zawalczy na mniejszej gali jednak stawia przed sobą jasny cel jakim jest podpisanie kontraktu z UFC.

Bekzod Abdurakhmonov (7-0) to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 74 kilogramów. Na poprzedniej Olimpiadzie w Rio de Janeiro Bekzod zajął piąte miejsce. Reprezentant Uzbekistanu jest także multimedalistą Mistrzostw Świata, Mistrzostw Azji, oraz Gier Azjatyckich.

Pomimo zapaśniczego backgroundu Abdurakhmonov nie należy do grona nudnych zawodników, a wręcz przeciwnie ma na koncie trzy wygrane przez nokauty oraz trzy wygrane przez poddania. Bekzod Abdurakhmonov wystąpi na gali Combat FC 4, która odbędzie się 16 czerwca w Wilmington w Massachusets.

Rywalem Uzbeka będzie Brazylijczyk Derik de Freitas (7-5), który do tej pory walczył wyłącznie na regionalnych galach w Brazylii. Według informacji dziennikarzy portalu MMAJunkie Abdurakhmonov liczy na efektowną wygraną i będzie zabiegał o podpisanie kontraktu z UFC.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments