marian ziółkowski o utracie pasa bez walki

Marian Ziółkowski o utracie pasa bez walki: „To był pewien rodzaj wstydu i czułem się przegrany”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 marca 2024

Marian Ziółkowski na gali XTB KSW 93 zmierzy się z Wilsonem Varelą. Były mistrz powróci do klatki KSW po dwuletniej przerwie. Golden Boy zaznacza, że utrata pasa bez walki była powodem do wstydu.

Marian Ziółkowski i Wilson Varela staną oko w oko na gali XTB KSW 93 w Paryżu. Zawodnicy zmierzą się 6 kwietnia w co-main evencie premierowej gali KSW we Francji.

Przed pojedynkiem z niebezpiecznym strikerem Marian wrócił pamięcią do utraty mistrzowskiego pasa bez walki. Ziółkowski przyznał, że czuł się przegrany mimo tego, że nie stracił tytułu w klatce.

– To był pewien rodzaj wstydu i czułem się przegrany, mimo że nie przegrałem w walce. Dla mnie to, że nie wyszedłem do walki było przegraną. Wiedziałem, że nie jestem w stanie nic zrobić, a mimo to czułem, że zawiodę wielu ludzi. Wiedziałem też, że zwakowanie pasa jest najuczciwszą rzeczą, jaką mogę zrobić, a dla mnie uczciwość jest najważniejsza. Nie broniłem tytułu tyle czasu, nie wychodzę do walki w takim momencie, nie mogłem więc zostać z tym pasem.

Marian zdaje sobie sprawę z tego, że czeka go ciężka przeprawa w pojedynku z Wilsonem Varelą. Były mistrz KSW wie także, że francuscy kibice MMA za nim nie przepadają i życzą mu przegranej.

– Nie przegrałem mistrzostwa w walce. Cały czas czuję się jak mistrz i przez to dochodzi dodatkowa presja. Nie biję się już prawie od dwóch lat. Jeszcze czegoś takiego w swojej karierze nie miałem. Muszę skupić się na tym, co teraz los postawił na mojej drodze, czyli dobrego zawodnika, jakim jest Wilson Varela. Wiem, że nie będzie to łatwy pojedynek. Mam tego gościa przed sobą. Muszę go pokonać i jeśli go pokonam, to wszystko wróci. Trzeba go koniecznie pokonać i to tak, żeby nie pozostawić żadnych złudzeń. Francuzi oczekują, że Varela mnie pobije. Znają mnie i przez te okoliczności, które się wydarzyły, nie za bardzo mnie lubią i chcą, żebym dostał wpi***ol.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments