marcin tybura awans w rankingu ufc

Marcin Tybura zanotował awans w rankingu UFC po wygranej nad Tuivasą!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 marca 2024

Marcin Tybura zaliczył awans w rankingu organizacji UFC. Po zwycięstwie nad Taiem Tuivasą Polak plasuje się na ósmej lokacie w rankingu kategorii ciężkiej.

Marcin Tybura na gali UFC Vegas 88 dopisał do rekordu dwunastą wygraną w octagonie organizacji UFC. Polak tym samym wskoczył do czołowej piątki wśród aktywnych zawodników kategorii ciężkiej, którzy mają najwięcej wygranych w octagonie UFC.

Tak wielkie nazwiska jak Curtis Blaydes czy Stipe Miocić mają zaledwie odpowiednio jedną i dwie wygrane więcej od Polaka. To jednak tylko statystyki zwycięstw, a jak wygląda sytuacja Polaka w rankingu organizacji UFC?

Okazuje się, że wygrana nad Taiem Tuivasą przez duszenie zapewniła Tyburze awans o dwa miejsca. Marcin plasuje się aktualnie na 8. lokacie królewskiej dywizji. Polak powinien teraz przede wszystkim patrzeć przed siebie i odpowiednio dobrać kolejnego oponenta.

Najlepsza z rankingowego punktu widzenia byłaby walka z Cirylem Gane. Natomiast stylistycznie najciekawszy dla fanów zapewne byłby pojedynek z Jailtonem Almeidą, który podobnie jak Polak specjalizuje się w grapplingu.

Poniżej znajdziecie zaktualizowany ranking organizacji UFC w kategorii ciężkiej. Mistrz Jon Jones zajmuje miejsce „poza” rankingiem, a jedynką w zestawieniu jest Tom Aspinall, posiadacz tymczasowego pasa.

Ranking UFC w kategorii ciężkiej

Mistrz: Jon Jones

 1. Tom Aspinall – tymczasowy mistrz
 2. Ciryl Gane
 3. Sergei Pavlovich
 4. Stipe Miocić
 5. Curtis Blaydes
 6. Alexander Volkov
 7. Jailton Almeida
 8. Marcin Tybura
 9. Serghei Spivac
 10. Tai Tuivasa
 11. Jairzinho Rozenstruik
 12. Derrick Lewis
 13. Alexandr Romanov
 14. Marcos Rogerio De Lima
 15. Rodrigo Nascimento
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments