łukasz brzeski ufc

Łukasz Brzeski podpisał kontrakt na kolejną walkę w UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 listopada 2022

Łukasz Brzeski podpisał kontrakt na kolejną walkę w organizacji UFC. Informację podał Artur Gwóźdź, założyciel grupy managerskiej Artnox Fight Sport. Polak stanie przed szansą zanotowania pierwszej wygranej w octagonie organizacji UFC.

Pierwotnie Łukasz Brzeski miał zadebiutować w najlepszej lidze MMA na świecie zdecydowanie wcześniej. Krakowianin zanotował bowiem wygraną w programie Dana White’s Contender Series, otrzymał ofertę kontraktową od prezesa UFC i rozpoczął przygotowania do premierowej walki w octagonie.

Niestety członkowie Komisji Sportowej Stanu Nevada zmienili wynik pojedynku Polaka z Dylanem Potterem po tym jak w próbkach pobranych od Brzeskiego wykryto klomifen, czyli środek stosowany do zapobiegania skutkom ubocznym w trakcie kuracji anabolikami.

Polak okradziony z wygranej w debiucie w UFC!

Jakby tego mało, gdy Brzeskiemu w końcu udało się zadebiutować w najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie… Polak został okradziony z wygranej przez sędziów punktowych.

Wszelkie statystyki po walce wyraźnie wskazywały na pewną i jednogłośną wygraną Łukasza w San Diego. Nie wiedzieć czemu sędziowie podjęli jednak inną decyzję i wyraźnie skrzywdzili naszego rodaka.

Tak jak wspominaliśmy na początku artykułu wieści o kolejnym występie Brzeskiego przekazał jego manager. Na ten moment nie znamy żadnych detali na temat następnej walki Polaka jednak zapewne zamelduje się on w octagonie na jednej z pierwszych gal w 2023 roku.

Zostaw ocenę
0
0