KSW

KSW ukarało Michała Kitę za ostre słowa skierowane do Tomasza Brondera!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ubiegłą sobotę do klatki KSW powrócił pochodzący z Zabrza Michał Kita. Mimo tego że „Masakra” przez dużą część pierwszej rundy przeważał nad Darko Stosiciem, to został on znokautowany w ostatnich sekundach pierwszej odsłony tej walki. Od razu po przerwaniu walki Kita zaczął się sprzeczać z sędzią, ponieważ uważał że główny sędzia federacji KSW – Tomasz Bronder, zbyt wcześnie przerwał walkę, a Ślązak nadal był zdolny do walki.

Po walce do sieci trafiły nagrania, w których to Kita w mocnych słowach wyraża się o Bronderze, nazywając go „cwelem”. Sam zawodnik oczywiście przeprosił na swoich social mediach za swoje czyny, ponieważ na powtórkach było ewidentnie widać że Serb odciął prąd Michałowi Kicie. Jednakże na samych przeprosinach się nie skończyło, i organizacja musiała się za to wziąć. Dziś za pośrednictwem swojej strony poinformowali, że „Masakra” przez swoje słowa zostanie pozbawiony 10% swojej gaży.

Warto wspomnieć że będzie to chyba rekordowy rok dla KSW jeśli chodzi o kary, ponieważ już czterech zawodników zostało przez KSW ukaranych. Przed Kitą byli to Abus Magomedov, Shamil Musaev oraz Uros Jurisić. Cała trójka została ukarana za incydent po walce Jurisicia oraz Musaeva po walce na KSW 58.

Tutaj można przeczytać całe oświadczenie federacji KSW: https://www.kswmma.com/news/3579

Komentowanie niedostępne