Anita Bekus pokonała Aleksandrę Tonchevą

KSW 82: Anita Bekus pokonała Aleksandrę Tonchevą!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 maja 2023

W trzeciej walce gali KSW 82 zmierzyły się Anita Bekus i Aleksandra Toncheva. Pojedynek pań zakontraktowano w limicie kategorii muszej. Jaki był wynik walki Bekus vs. Toncheva?

Anita Bekus zmierzy się z Aleksandrą Tonchevą na gali KSW 82 w studiu ATM w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 13 maja, a dla byłej zawodniczki bikini fitness będzie to powrót do okrągłej klatki KSW po sierpniowej porażce z Sofiią Bagishvili.

Zawodniczki dysponują identycznym doświadczeniem i dla obu z nich będzie to dziesiąty zawodowy pojedynek w MMA. Anita Bekus ma ciut lepszy rekord, gdyż ma na koncie sześć zwycięstw i trzy porażki natomiast Aleksandra Toncheva wygrała pięć walk, trzy przegrała i jedną zremisowała.

KSW 82 – gdzie oglądać?

Gala KSW 82, na której w walce wieczoru Brian Hooi zmierzy się z Andrzejem Grzebykiem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo! Transmisja z gali rozpoczęła się o godzinie 19:00, dołącz do grona fanów oglądających galę KSW!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki Bekus vs. Toncheva

Spokojne otwarcie z obu stron. Chwila wymiany ciosów w zwarciu i znów powrót do szukania dystansu i sposobu na przechytrzenie rywalki. Anita Bekus dwukrotnie trafiła prostym. Toncheva miesza uderzenia na korpus z ciosami prostymi oraz obszernymi punchami. Podczas walki w pół-dystansie Polka często opuszcza zbyt nisko ręce i jest wtedy karcona celnymi ciosami przez Bułgarkę. Bardzo ostra wymiana pod koniec pierwszej odsłony, obie zawodniczki zdecydowanie podkręciły tempo. Runda z minimalnym wskazaniem na Tonchevą.

Anita Bekus sprowadziła rywalkę na matę. Bułgarka jednak dała radę wstać. Na odejście Polka uraczyła rywalkę solidnym ciosem. Aleksandra Toncheva zdaje się lepiej czuć dystans i ma lepszy timing. Bułgarka trafia częściej od Bekus. Anita dobrze weszła w rywalkę z ciosami, zapięła klamrę jednak nie udało się jej obalić Aleksandry. Toncheva odwróciła sytuację, a następnie zerwała klincz. Polka nastawiła się na akcje zapaśnicze i to przynosi efekt! Udane sprowadzenie Bekus. Runda na konto Bekus.

Po minucie finałowej rundy niespodziewanie Bułgarka skróciła dystans i rozpoczęła zapaśniczą pracę pod siatką. Dwa celne ciosy Polki. Niestety Anita zapędziła się w atakach i o mały włos, a oddałaby pozycję w parterze. Anita Bekus trafia mocnym prawym i po chwili obala lekko zamroczoną rywalkę. Świetne ataki Polki łokciami i pięściami uniemożliwiają rywalce kreatywną pracę z pleców. Polka będzie chciała utrzymać rywalkę na macie do końca starcia. Świetne ciosy pod koniec rundy. Ta odsłona również powinna zostać zapisana na kartach punktowych na konto Polki.

Ania Bekus pokonała Aleksandrę Tonchevą po jednogłośnej decyzji sędziów (3×29-28)

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments