Krzysztof Jotko kara zawieszenie klomifen

Komisja w Nevadzie ujawniła niedozwolony środek stosowany przez Krzysztofa Jotko. Znamy długość zawieszenia i wysokość kary finansowej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 maja 2023

Na początku ubiegłego tygodnia niespodziewanie gruchnęła wieść o tym, że Krzysztof Jotko znalazł się w gronie zawodników przyłapanych na dopingu przez Komisję Sportową w Nevadzie. Teraz komisarze ujawnili niedozwolony środek stosowany przez Polaka.

9 maja informowaliśmy was o wpadce dopingowej Krzysztofa Jotko. Zawodnik został przyłapany na dopingu po debiucie w organizacji PFL. Polak znalazł się w gronie kilku zawodników, którzy złamali przepisy antydopingowe. Więcej na ten temat przeczytacie w dedykowanym artykule. Krzysztof Jotko i Thiago Santos przyłapani na dopingu!

Dziś Komisja Sportowa w Nevadzie ogłosiła nazwę niedozwolonego środka stosowanego przez Polaka. Poznaliśmy także długość zawieszenia od startów oraz wysokość kary finansowej nałożonej na Krzysztofa Jotko.

Były zawodnik UFC został zawieszony na pół roku za stosowanie klomifenu, leku hormonalnego z grupy selektywnych modulatorów receptora estrogenowego. Jednym z najbardziej znanych środków tego typu jest Clomid, stosowany na osiedlowych siłowniach do odblokowania organizmu po kuracji sterydami anabolicznymi.

W organizmie Polaka wykryto wyłącznie klomifen, więc otrzymał on karę finansową o łącznej wysokości 6826 dolarów oraz został zawieszony do… 1 października. Przerwa Krzysztofa Jotki od startów nie będzie zatem długa.

Warto także wspomnieć, że rywal Polaka Will Fleury, także został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Niewykluczone zatem, że wkrótce wynik tego starcia zostanie zmieniony na no contest.

Zostaw ocenę
0
1
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments