Kelvin Gastelum vs Dricus du Plesiss ufc

Kelvin Gastelum przegrał 5 z 7 ostatnich pojedynków i domaga się… eliminatora do walki o pas

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 kwietnia 2023

Kelvin Gastelum najwyraźniej stracił kontakt z rzeczywistością. Zawodnik, który przegrał pięć z siedmiu ostatnich walk zamieścił w sieci wpis, w którym sugeruje eliminator do walki o pas mistrzowski kategorii średniej. Gastelum wskazał nawet rywala z którym chce się zmierzyć.

Zawodnik z Arizony pokonał na UFC 287 Chrisa Curtisa po jednogłośnej decyzji sędziów. Teraz Kelvin Gastelum natchniony zwycięstwem postanowił wyzwać jednego z wysoko notowanych rywali sugerując, że pojedynek ten powinien mieć status eliminatora do walki o pas mistrzowski.

Amerykanin obrał na celownik Dricusa du Plessisa, który legitymuje się serią siedmiu kolejnych wygranych z czego pięć odniósł w octagonie organizacji UFC.

Nie ma co ukrywać, że Gastelum mierzył się w ostatnich latach z mocnymi oponentami, gdyż bił się z takimi rywalami jak Israel Adesanya czy Robert Whittaker jednak przegrywając boje z Tillem, Hermanssonem i Cannonierem nie powinno się liczyć na taryfę ulgową i przypisywanie sobie kolejnych starć o najwyższe cele.

Wygrane nad zawodnikami pokroju Heinischa czy Curtisa nie przykrywają bowiem przegranych, być może zatem Henry Cejudo miał rację sugerując, że ktoś powinien przypilnować Gasteluma i zadbać o to by Kelvin nie palił tak wielu jointów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments