rizin 45 archuleta horiguchi koike dodson sylwestrowa gala

Juan Archuleta, Kyoji Horiguchi, Kleber Koike i John Dodson wystąpią na sylwestrowej gali Rizin 45

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 października 2023

Federacja Rizin ogłosiła pierwsze nazwiska zawodników, którzy 31 grudnia wystąpią na sylwestrowej gali Rizin 45. W białym ringu do obrony mistrzowskiego pasa stanie Juan Archuleta, a Kyoji Horiguchi i Makoto Shinryu zawalczą o pas dywizji muszej. na gali wystąpią także Kleber Koike i John Dodson.

Japońska federacja Rizin rozpoczęła ogłaszanie pierwszych nazwisk uczestników sylwestrowej gali. W niedzielę 31 grudnia w białym ringu zameldują się między innymi Juan Archuleta, Kyoji Horiguchi, Kleber Koike i John Dodson.

Juan Archuleta vs. Kai Asakura – Rizin 45

Juan Archuleta będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii koguciej w pojedynku z Kaiem Asakurą. Reprezentant organizacji Bellator ma na koncie cztery kolejne wygrane, a dzięki ostatniemu zwycięstwu sięgnął po mistrzowski tytuł Rizin!

Asakura wygrał cztery z pięciu ostatnich walk i bez wątpienia jest jednym z niewielu Japończyków, którzy mają atrybuty pozwalające myśleć o odebraniu mistrzowskiego pasa Archulecie.

Kyoji Horiguchi vs. Makoto Shinryu – Rizin 45

Kyoji Horiguchi i Makoto Shinryu zmierzą się po raz drugi. Do pierwszej walki zawodników doszło na gali Bellator vs. Rizin 2, a pojedynek skończył się po zaledwie 25 sekundach. Horiguchi nieintencjonalnie włożył palec w oko rywala.

Walka została zatem uznana za nieodbytą (no contest), a pas wciąż nie ma właściciela. Nobuyuki Sakakibara uznał, że sylwestrowa gala to odpowiedni moment na to by Horiguchi i Shinryu ponownie stanęli oko w oko w ringu.

Doświadczenie oraz rozpoznawalność jest bez dwóch zdań po stronie Horiguchiego jednak Shinryu legitymuje się serią dziesięciu kolejnych zwycięstw i pozostaje niepokonany od pięciu lat.

Kleber Koike vs. Yutaka Saito – Rizin 45

Dwa kolejne ogłoszone zestawienia to pojedynki z udziałem kolejnych dobrze znanych nazwisk. Kleber Koike Erbst to były mistrz kategorii piórkowej, który stracił pas po tym jak nie wypełnił mistrzowskiego limitu. Kleber jest w trudnym położeniu po tym jak na gali Rizin 44 przegrał z Masanorim Kaneharą.

Koike zmierzy się z Yutaką Saito, zawodnikiem który w kwietniu tego roku wrócił na ścieżkę zwycięstw. Saito ma w rekordzie wygraną nad Vugarem Karamovem, aktualnym mistrzem Rizin.

Hiromasa Ougikubo vs. John Dodson – Rizin 45

John Dodson jest zawodnikiem, którego wielu fanów kojarzy ze startów w organizacji UFC, gdzie mierzył się między innymi z Demetriousem Johnsonem. Warto wspomnieć, że Dodson wywalczył niedawno tytuł mistrzowski BKFC. Na sylwestrowej gali Rizin 45 Dodson zmierzy się z Hiromasą Ougikubo, zawodnikiem który ma w rekordzie zwycięstwo nad Alexandre Pantoją aktualnym mistrzem UFC w kategorii muszej. Ougikubo wróci do dywizji do 57 kilogramów po czterech latach startów w kategorii koguciej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments