John Hackleman Liddell Teixeira

John Hackleman, legendarny trener Chucka Liddella i Glovera Teixeiry kończy z pracą w narożniku!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 stycznia 2023

John Hackleman, legendarny trener Chucka Liddella i Glovera Teixeiry kończy z pracą w narożniku w trakcie gal. Hackleman podczas gali UFC 283 opowiedział się za przerwaniem walki Teixeira vs. Hill jednak został przegłosowany przez pozostałych członków narożnika. Założyciel teamu The Pit stwierdził jasno, że nie chce by jego podopieczni doznawali poważnych obrażeń, które mogą prowadzić do uszkodzeń mózgu.

John Hackleman optował za tym, by poddać Glovera Teixeirę w trakcie przerw między rundami. Legendarny trener, który doprowadził do mistrzowskich pasów Chucka Liddella i Glovera Teixeirę nie zrobił tego tylko dlatego, że nie był jedyną osobą decyzyjną w narożniku i jego sugestia została przegłosowana.

Jak sam przyznaje nie lubi całej otoczki związanej z galą oraz nerwów w trakcie walki, a ponad to należy do osób, które dbają o zdrowie swoich podopiecznych, nie chcą widzieć jak rywale rozbijają fighterów reprezentujących akademię The Pit – Hawaiian Kenpo Karate.

„Jestem znany z tego, że przerywam walki w przerwach między rundami. Wiem, że w przeszłości robiłem to nawet zbyt często, ale na UFC 283 naprawdę uważałem, że to dobry moment na podjęcie decyzji o tym by Glover nie wychodził do kolejnej rundy. Glover mówił nam, że niezależnie od tego czy wygra czy przegra przejdzie na emeryturę, nie chciałem zatem by otrzymywał kolejne ciosy, które mogły grozić uszkodzeniami mózgu. On naprawdę jest gotowy na ten odpoczynek, zasłużył na to w trakcie kariery osiągnął wszystko. Tak naprawdę po troszę cieszę się, że pozostali trenerzy nie zgodzili się na przerwanie pojedynku. Wiem, że posypałaby się spora krytyka, byłoby wielu niezadowolonych gdybyśmy to zrobili, nie zmienia to faktu, że gdybym decydował sam to naprawdę przerwałbym walkę po trzech rundach. To ostatni raz gdy stałem w narożniku zawodnika, nie zamierzam tego więcej robić.”

Trener Hackleman zaznaczył, że nie zamierza odchodzić ze sportu, zamierza wciąż szkolić przyszłych mistrzów zarówno pod względem kondycyjnym jak i udzielać im rad w trakcie tarczowania.

Zostaw ocenę
0
0