joe rogan namawia ufc do zakończenia współpracy z usada

Joe Rogan namawia UFC do zakończenia współpracy z USADA: „Sportowcy powinni stosować wszelkie dostępne środki…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 października 2023

Joe Rogan od lat prowadzi swój podcast, do którego zaprasza gości i dyskutuje z nimi na wszelkie możliwe tematy. W jednym z ostatnich odcinków jego gościem był grappler Eddie Bravo. W trakcie rozmowy Rogan przyznał, że UFC powinno zakończyć współpracę z USADA.

Joe Rogan od wielu lat komentuje gale organizacji UFC. Rogan znany jest ze stosunkowo luźnego podejścia do wszelkich środków dopingujących. W jednym z ostatnich podcastów komentator wypowiedział się na temat tego co jego zdaniem powinna zrobić organizacja UFC.

Rogan uważa, że UFC powinno zakończyć współpracę z Amerykańską Komisją Antydopingową (USADA). Rogan chciałby, aby zawodnicy mieli większą swobodę w korzystaniu z suplementów. Joe wspomniał to co działo się w przeszłości:

„Jest ten głupi sześciomiesięczny okres, w którym zawodnik jest wyrywkowo testowany przez USADA. Moim zdaniem to wielki błąd. Ogółem organizacja UFC powinna przeprowadzać własne testy. Wystarczy wspomnieć jak ci komisarze potrafili budzić zawodników przed walkami mistrzowskimi o 6:40 rano w dniu ważenia. Tylko po to, żeby pobrać próbki. Teraz już tego nie robią, ależ to było ku*wa szalone!”

Joe Rogan kontynuował swą wypowiedź sugerując, że USADA zabrania zawodnikom stosowania środków, które wspomagają regenerację.

„Moim zdaniem to wielki problem, że zabraniają zawodnikom stosowania BPC 157, czy innych środków, które wspomagają regenerację i leczenie kontuzji. BPC 157 to taki peptyd, który ma działanie ochronne i jest bardzo dobrym środkiem pomagającym w dojściu do pełni sił. Sportowcy powinni móc stosować wszelkie dostępne środki, szczególnie w tak wymagającym sporcie jakim jest MMA.”

Czy organizacja UFC powinna porzucić testy antydopingowe?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
3
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments