Dustin Poirier przejdzie do kategorii półśredniej

Dustin Poirier zmieni kategorię wagową?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 sierpnia 2023

Wygląda na to, że po porażce z Justinem Gaethje w walce o pas BMF, Dustin Poirier rozważa zmianę kategorii wagowej. Tak przynajmniej można wywnioskować z jednego z ostatnich wpisów „Diamenta” na platformie twitter.

W ubiegłym tygodniu na gali UFC 291, Dustin Poirier padł na deski po high kicku Justina Gaethje. Dedykowany artykuł na temat tej walki znajdziecie tutaj. UFC 291: Justin Gaethje brutalnie nokautuje Poiriera high kickiem i wygrywa pas BMF!

Wiele wskazuje na to, że „Diament” ma już za sobą pierwsze przemyślenia po tym pojedynku. W jednym z komentarzy zasugerował, że nie będzie roztrząsał porażki ponieważ i tak znajduje się aktualnie w zdecydowanie lepszym miejscu aniżeli oczekiwał i na co wskazywałby początek jego „dorosłego życia”.

Nie jest tajemnicą, że Poirier od 10 roku życia toczył nielegalne uliczne walki, przez co później trafił do poprawczaka. Dustin w ostatnich latach odnosił wielkie sukcesy i zgarniał potężne wypłaty. Wedle wstępnych wyliczeń pomimo zanotowania porażki na UFC 291 Amerykanin zarobi co najmniej 2 miliony dolarów.

Dustin zamieścił w sieci wpis sugerujący, że przejdzie do kategorii półśredniej. Poirier napisał:

„Ok, przejdę wyżej.”

Taka decyzja może być podyktowana faktem, że Poirier zdaje sobie sprawę z tego, że zapewne zostało mu kilka walk do stoczenia, a w kategorii półśredniej mogą na niego czekać inne, duże nazwiska z którymi jeszcze nie walczył. Ponad to oznaczałoby to zdecydowanie mniej „drastyczne” zbijanie wagi.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments