KSW

Droga do KSW 70: Albert Odzimkowski vs. Tommy Quinn

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gala KSW 70 w Łodzi przyniesie fanom wielki rewanż za starcie sprzed dwóch miesięcy, w którym zmierzą się ponownie Albert Odzimkowski i Tommy Quinn.

Bilety na galę KSW 70 są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Do pierwszego boju pomiędzy Odzimkowskim i Quinnem doszło 19 marca podczas gali KSW 68 w Radomiu. Od początku tego pojedynku zawodnicy postawili na wymiany stójkowe, ale w pewnym momencie Albert Odzimkowski obalił przeciwnika i zaczął kontrolować walkę na macie. Przy próbie wstania Quinna, Albert trafił go kolanem w głowę. Tommy padł i został rozbity przez Polaka w parterze.

Dla Alberta było to pierwsze zwycięstwo od trzech walk. Radość z wygranej nie trwała jednak długo. Komisja sędziowska w składzie: Tomasz Brodner, Marc Goddard oraz Piotr Jarosz, po wnikliwej analizie sytuacji, do której doszło w starciu Odzimkowskiego z Quinnem uznała, że uderzenie kolanem, po którym Quinn padł na matę, było zadane nielegalnie. Zdecydowano więc o zmianie werdyktu w tym pojedynku na no contest. Organizacja KSW szybko ogłosiła też, że zaproponuje Albertowi Odzimkowskiemu i Tommy’emu Quinnowi walkę rewanżową na jednej z kolejnych gal i tak też się stało.

Albert Odzimkowski jest zawodnikiem, który swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął od judo. Potem trenował też boks, kickboxing, zapasy i muay thai, aż w końcu połączył wszystko w mieszanych sztukach walki. W amatorskim MMA stoczył ponad trzydzieści pojedynków, a w zawodowych bojach ma na koncie osiemnaście walk. Dziesięć pojedynków wygrał przed czasem, a osiem z nich zakończył już w pierwszej rundzie. Za debiut w KSW został nagrodzony bonusem za walkę wieczoru.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3952

Comments are closed.