piwowarczyk doussis ksw 65

Droga do KSW 65: Damian Piwowarczyk i Marc Doussis

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 grudnia 2021

Niezwykle ciekawa walka w wadze półciężkiej będzie ozdobą gali KSW 65. W starciu tym niepokonany Damian Piwowarczyk przywita na polskiej ziemi innego niepokonanego zawodnika, Marca Doussisa.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

Damian Piwowarczyk zadebiutował w największej polskiej organizacji na gali KSW 63. Wówczas również zmierzył się z niepokonanym rywalem, Marcinem Trzcińskim. Starcie rozgrywało się w każdej płaszczyźnie i sytuacja w nim zmieniała się jak w kalejdoskopie. Damian od początku szukał możliwości poddania rywala i okazja do tego nadarzyła się w drugiej rundzie. Piwowarczyk zaatakował, zaszedł rywala za plecy, złapał w duszenie i skończył walkę przed czasem. Dla Damiana była to czwarta zawodowa walka i trzecia wygrana przed czasem.

Zanim Damian wszedł do zawodowego świata MMA toczył boje na amatorskiej scenie, gdzie wywalczył tytuł mistrza Pomorza, Polski oraz Europy. Bił się nie tylko na zawodach Amatorskiej Ligi MMA, ale walczył również podczas gal zawodowych. Potem spróbował swoich sił w profesjonalnych bojach i szło mu bardzo dobrze.

Marzeniem Damiana było dostanie się do KSW i w czerwcu tego roku pojawiła się taka szansa. Piwowarczyk wywalczył sobie wejście do największej polskiej marki MMA na gali Runda 10 w Białogardzie. Po wygranej Sebastian Przybysz, mistrz KSW w wadze koguciej, wręczył Damianowi teczkę z kontraktem.

Teraz Damian będzie chciał podtrzymać dobrą serię zwycięstw, aby dalej piąć się na szczyt wagi półciężkiej w Polsce.

Pełny artykuł pod linkiem

https://www.kswmma.com/news/3726

Zostaw ocenę
0
0