KSW

Droga do KSW 64: Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ta walka miała odbyć się na początku roku. Dopiero jednak teraz, podczas gali KSW 64, dojdzie do prawdziwego zderzenia gigantów – Mariusz Pudzianowski zmierzy się z popularnym „Bombardierem”, senegalskim mistrzem zapasów.

Bilety na galę KSW 64 już w sprzedaży na eBilet.pl

W marcu tego roku Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia wnieśli na wagę blisko 300 kilogramów. Podczas oficjalnego ważenia przed galą KSW 59 licznik w przypadku Mariusza pokazał 120,2 kg, a u „Bombardiera” 151,2! Starcie w wadze superciężkiej nie doszło jednak do skutku. W dniu walki Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala. Na miejscu personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział „Bombardiera” w starciu z Polakiem. Po tym wydarzeniu szefowie organizacji zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby do walki jednak doszło i na najbliższej gali „Pudzian” i Dia ostatecznie zderzą się z sobą w okrągłej klatce.

Od czasu niefortunnych wydarzeń z gali KSW 59 Mariusz Pudzianowski nie próżnował. Po tym jak rozbił szybko Nikolę Milanovicia, który zastąpił w klatce Dię, zmierzył się z pierwszym turniejowym mistrzem KSW, Łukaszem Jurkowskim. Obaj zawodnicy zapowiedzieli bitwę w klatce i dotrzymali słowa. „Juras” postawił na stójkę i w niej szukał swojej szansy, a „Pudzian” dążył do parteru, gdzie miał zdecydowaną przewagę. Na przestrzeni prawie całych trzech rund nie zabrakło emocji, a obaj zawodnicy pokazali prawdziwe serce do walki. Ostatecznie to jednak Mariusz okazał się lepszy i pod koniec walki rozbił Łukasza w parterze. 

Mając więc już dwa pojedynki na koncie, Mariusz podczas KSW 64 wejdzie do klatki po raz trzeci w tym roku. Jak sam zapowiada, nie planuje wnosić na wagę więcej niż przy pierwszym podejściu do „Bombardiera”. Stawia bowiem na dynamikę i szybkość.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3691

Komentowanie niedostępne