Droga do KSW 60 – Jakub Wikłacz i Patryk Surdyn

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 kwietnia 2021

Podczas gali KSW 60 dojdzie do ciekawej konfrontacji dwóch młodych, perspektywicznych zawodników wagi koguciej. W okrągłej klatce Jakub Wikłacz spotka się z Patrykiem Surdynem.

Sprzedaż dostępów do wydarzenia w serwisie KSWTV.com.

Obaj zawodnicy mają za sobą zeszłoroczny debiut w największej europejskiej organizacji MMA i obaj będą chcieli odbić się po przegranych.

Jakub Wikłacz trafił do okrągłej klatki podczas gali KSW 53 i zmierzył się w niej z aktualnym mistrzem wagi koguciej, Sebastianem Przybyszem. Panowie mieli okazję walczyć z sobą już wcześniej i wówczas górą okazał się Wikłacz. W drugim starciu obaj zawodnicy narzucili sobie mocne i szybkie tempo walki. Pojedynek obfitował w efektowne wymiany i ciekawe zwroty akcji. Przybysz przeżył ciężkie chwile w drugiej rundzie, w której Wikłacz skutecznie przeniósł starcie do parteru i tam szukał poddania gilotyną. Ostatecznie jednak w trzeciej odsłonie boju Jakub został trafiony mocnym ciosem na tułów i dobity w parterze. Tym razem więc to Przybysz wyszedł z walki zwycięsko.

Jakub Wikłacz, fighter z klubu Arrachion Olsztyn, swoją przygodę z MMA rozpoczął od startów amatorskich i kilkakrotnie stawał na podium pucharu Polski.  W roku 2014 Kuba wkroczył do zawodowego MMA. Bił się dla różnych organizacji i szybko w jego rekordzie pojawiły się cztery wygrane i jeden remis. Wikłacz od początku pokazał też, że to gra parterowa jest jego najmocniejszą stroną – z czterech pierwszych rywali, trzech zmusił do poddania.

pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3510

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments