KSW

Droga do KSW 53 – Sebastian Przybysz i Jakub Wikłacz

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gale największej europejskiej organizacji MMA wracają po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Na pierwszy ogień KSW 53: Reborn, podczas którego kibice zobaczą starcie dwóch topowych polskich zawodników kategorii koguciej. Znany kibicom KSW Sebastian Przybysz przywita w okrągłej klatce debiutującego w organizacji Jakuba Wikłacza.

Obaj rywale mieli okazję spotkać się już z sobą w klatce. Do starcia doszło w roku 2017, podczas gali ACB. Pojedynek zakończył się na kartach sędziowskich i to Wikłacz wyszedł z niego zwycięsko.

Teraz Sebastian nastawia się na mocny rewanż. Sam jest po dwóch wygranych z rzędu i chce utrzymać dobrą passę w klatce.

Przybysz walczył po raz ostatni w trakcie gali KSW 51. Zmierzył się wówczas z Lemmy Krusicem i rozbił go na przestrzeni trzech rund. Wcześniej w pięknym stylu znokautował doświadczonego Bogdana Barbu.

Zanim Sebastian trafił do zawodowego świata MMA, zdobywał doświadczenie na zawodach amatorskich. W roku 2012 wywalczył mistrzostwo Polski, a rok później puchar Polski. Bił się też podczas amatorskiego pucharu KSW.  Treningi sportów walki rozpoczął w sumie dość przypadkowo od taekwondo. Nieco później spróbował sił w boksie i kickboxingu, aby ostatecznie odnaleźć swoje sportowe powołanie w starciach na zasadach MMA.

Dalsza część artykułu jest dostępna pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3222

Comments are closed.