Droga do KSW 52 – Grzegorz Szulakowski i Shamil Musaev

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 listopada 2019

Obaj mają na swoich zawodowych kontach po dwanaście walk. Natomiast jeden z nich pozostaje cały czas niepokonany. Grzegorz Szulakowski, były pretendent do pasa mistrzowskiego, liczy jednak, że w starciu z niebezpiecznym Shamilem Musaevem uda mu się dokonać tego, czego nie dokonał żaden inny zawodnik, czyli pokonać Rosjanina. Wynik tego starcia poznamy podczas gali KSW 52: The Race w Gliwicach.

e

Grzegorz „Szuli”  Szulakowski ma za sobą dwa ciężkie, przegrane boje w organizacji KSW. W marcu roku 2018 zmierzył się w starciu o mistrzowski pas wagi lekkiej z Mateuszem Gamrotem. Niepokonany na zawodowych matach „Gamer” zastopował Szulakowskiego w czwartej rundzie starcia i zmusił go do poddania się. Po tym boju „Szuli” ponownie trafił na mocnego rywala, którym został Marian Ziółkowski. Podczas gali KSW 46 przewalczył z nim całe starcie, ale ostatecznie przegrał na punkty.

Szulakowski jest niezwykle zmotywowany, aby powrócić na drogę zwycięstw i zacząć ponownie piąć się na szczyt wagi lekkiej. Zdaje sobie sprawę z tego, że  Musaev jest groźnym rywalem, ale jak sam mówi, aby zostać mistrzem, trzeba mierzyć się z najlepszymi przeciwnikami. Popularny „Szuli” już nie raz udowadniał swoją wartość w klatce i gdy tylko trafił do organizacji KSW w roku 2015 od razu pokazał na co go stać. Pokonał przez duszenie Patryka Grudniewskiego i tym samy rozpoczął swój marsz na szczyt wagi lekkiej. W kolejnym boju wypunktował Bartłomieja Kurczewskiego, a następnie w efektowny sposób zastopował łokciami Brazylijczyka, Renato Gomesa Gabriela. Pod koniec roku 2017 zmierzył się natomiast z Kamilem Szymuszowskim i powrócił w tym starciu do tego, co lubi robić najbardziej i już w pierwszej rundzie zmusił rywala do poddania się. Za to zwycięstwo został też nagrodzony bonusem za poddanie wieczoru.

Dalsza część artykułu na:

http://www.kswmma.com/indexn.php?s=news&newsID=3131&droga-do-ksw-52-#8211;-grzegorz-szulakowski-i-shamil-musaev

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments