derek brunson podpisał kontrakt z pfl weteran ufc

Derek Brunson podpisał kontrakt z PFL. Weteran UFC zmieni kategorię wagową!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 października 2023

Derek Brunson podpisał kontrakt z PFL. Taką informację przekazał zagranicznym reporterom Ali Abdelaziz manager zawodnika. Weteran UFC zmieni kategorię wagową i wystąpi w sezonie zasadniczym PFL w dywizji do 93 kilogramów w 2024 roku.

W połowie września informowaliśmy was o tym, że Derek Brunson zawodnik z TOP 10 rankingu opuścił szeregi organizacji UFC. Teraz na temat przyszłości zawodnika wypowiedział się jego manager. Ali Abdelaziz w rozmowie z reporterem The Schmo zapewnił, że znalazł swojemu klientowi nowe miejsce pracy.

Derek Brunson podpisał kontrakt z PFL

Derek Brunson podpisał kontrakt z organizacją PFL! Nie są to jedyne rewelacje przekazane mediom przez Abdelaziza. Okazuje się, że zawodnik który od lat plasował się w czołowej dziesiątce rankingu UFC w kategorii średniej przejdzie do wyższej dywizji.

Doświadczony Amerykanin będzie teraz walczył w kategorii do 93 kilogramów. Brunson ma zadebiutować w organizacji PFL w sezonie zasadniczym w 2024 roku. Przypominamy, że zwycięzca turnieju zgarnie nie tylko tytuł mistrzowski, lecz także czek wysokości miliona dolarów.

39-letni zawodnik ma w rekordzie wygrane nad takimi fighterami jak Darren Till, Lyoto Machida, Kevin Holland i Uriah Hall. „The One” legitymuje się zawodowym rekordem 23-9 i w dwóch ostatnich występach zanotował porażki w starciach z Dricusem Du Plessisem i Jaredem Cannonierem.

Potencjalni rywale Brunsona w PFL

Na początku tegorocznego sezonu PFL głośno było o wpadkach dopingowych czołowych zawodników kategorii półciężkiej. Przyłapani na dopingu zostali między innymi Krzysztof Jotko i Thiago Santos, a następnie na jaw wyszło, że niedozwolone środki stosował Rob Wilkinson, mistrz PFL w kategorii do 93 kilogramów.

Część z wymienionych zawodników zapewne powróci do startów po okresie zawieszenia, a że są to zawodnicy o rozpoznawalnych nazwiskach niewykluczone, że właśnie wśród nich znajdzie się pierwszy rywal Dereka Brunsona w PFL

Warto nadmienić, że w przeszłości w organizacji UFC miało dojść do pojedynku Dereka Brunsona z Krzysztofem Jotko. Oczywiście wtedy walka była „dogadywana” w limicie kategorii średniej, zatem kto wie może w tym przypadku co się odwlecze to nie uciecze i zmieni się jedynie dywizja wagowa.

Wydarzenia organizacji PFL możecie obstawiać u legalnego bukmachera eFortuna.pl. Dla nowych użytkowników przygotowano specjalną promocję trzech zakładów bez ryzyka. Załóż konto i obstawiaj gale PFL tutaj.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments