Dana White USADA opłata

Dana White ujawnił ile UFC płaci za testy antydopingowe!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 maja 2023

Dana White prezes najlepszej ligi MMA na świecie zdradził dokładną kwotę jaką organizacja UFC płaci Amerykańskiej Agencji Antydopingowej za przeprowadzanie testów.

UFC i USADA podpisały umowę o współpracy w 2015 roku. Od tamtej pory stale rośnie liczba przeprowadzanych testów jak i ilość substancji na jakich „wpadki” mogą zanotować zawodnicy.

W przeszłości wielokrotnie były już problemy na linii USADA i UFC, choćby wtedy gdy banowano zawodników za stosowanie marihuany, która nigdy nie miała bezpośredniego przełożenia na wyniki sportowe notowane przez zawodników.

W ostatnich miesiącach współpraca najlepszej ligi MMA na świecie z Amerykańską Agencją Antydopingową wygląda jednak bardzo dobrze. Teraz Dana White, prezes UFC ujawnił ile organizacja musi płacić za przeprowadzanie testów:

„UFC płaci Amerykańskiej Agencji Antydopingowej siedem milionów dolarów rocznie.”

Słowa szefa UFC potwierdzają zatem, że odpowiedni program antydopingowy słono kosztuje. Należy jednak pamiętać, że Amerykanie mają zawsze zakontraktowanych około 500 zawodników, a do tego dochodzą także ci startujący w programie Dana White’s Contender Series.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments