Dana White o kategorii pań zamknięcie

Dana White o przyszłości kategorii piórkowej kobiet. Czy dywizja zostanie zamknięta?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 czerwca 2023

Dana White na konferencji prasowej po gali UFC 289 w Vancouver wypowiedział się na temat przyszłości kategorii piórkowej kobiet. Choć prezes UFC nie podjął jeszcze decyzji, przyszłość tej dywizji nie rysuje się kolorowych barwach.

Amanda Nunes pokonała Irene Aldanę i tym samym wyczyściła dywizję. Po zwycięstwie na gali UFC 289 Brazylijka postanowiła zakończyć karierę. Reakcje zawodników UFC na decyzję Lwicy możecie przeczytać w dedykowanym artykule. Amanda Nunes wygrywa i przechodzi na emeryturę. Zawodnicy UFC reagują: „Najlepsza kobieta w historii MMA”

Na konferencji prasowej po gali do sytuacji odniósł się Dana White, prezes najlepszej ligi MMA na świecie. Słowa wypowiedziane przez Danę niosą za sobą złą wiadomość dla zawodniczek, które liczyły na mocne walki w kategorii do 66 kilogramów. Dana został zapytany czy dywizja piórkowa może zostać zamknięta i odpowiedział:

„Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie tak. Nie chciałbym podejmować takich decyzji tuż po walce. Już wcześniej kiedy przechodziła obok octagonu powiedziała mi, że przechodzi na emeryturę, więc jeszcze nie wiem, ale zamknięcie tej kategorii ma sens.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments