Michael Chandler skomentował decyzję Dustina Poiriera

Chandler komentuje decyzję Poiriera o przejściu do kategorii półśredniej: „Nie jest dużym lekkim…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 sierpnia 2023

Michael Chandler skomentował decyzję Dustina Poiriera o przejściu do kategorii półśredniej. Jeden z czołowych zawodników UFC w kategorii lekkiej ma negatywne zdanie na temat decyzji zawodnika American Top Team.

Michael Chandler przegrał z Dustinem Poirierem w listopadzie ubiegłego roku. Teraz „Iron Mike” był gościem w podcaście DC & RC gdzie padł temat decyzji „Diamonda” o przejściu do kategorii półśredniej. W ostatnich dniach do walki wyzwał Poiriera Vicente Luque, który chce przywitać Amerykanina w wyższej kategorii wagowej.

Chandler postanowił się odnieść do tej kwestii i nie jest jednym z orędowników tego pomysłu. Jeden z czołowych zawodników UFC w kategorii lekkiej krótko skomentował sprawę zarazem podając co byłoby lepszym rozwiązaniem. Michael zwrócił uwagę na gabaryty Dustina:

„Moim zdaniem powinien odpuścić ten pomysł. Nie jest dużym lekkim. Niektórzy powiedzieliby, że mógłby zrobić limit kategorii piórkowej (-66kg). Nie wydaje mi się, żeby pójście wagę wyżej było rozsądnym rozwiązaniem. W wadze półśredniej ciosy ważą znacznie więcej. Lepiej więc, żeby on został w kategorii lekkiej.”

Zostaw ocenę
1
12
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments