beneil dariush vs arman tsarukyan zestawienie topowych lekkich na ufc 296

Beneil Dariush vs. Arman Tsarukyan – zestawienie topowych lekkich na UFC 296!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 października 2023

Beneil Dariush i Arman Tsarukyan zmierzą się na gali UFC 296. Zestawienie topowych lekkich wzmocni doskonałą rozpiskę ostatniej tegorocznej gali UFC. Wygląda na to, że będzie to najmocniejsza karta walk przygotowana przez amerykańską organizację w 2023 roku!

W ostatnich tygodniach systematycznie ogłaszano kolejne pojedynki, które były dodawane do rozpiski grudniowej gali UFC 296 w Las Vegas. Main eventem wydarzenia będzie starcie Leon Edwards vs. Colby Covington. W głównej karcie walk znajdą się także między innymi walki: Shavkat Rakhmonov vs. Stephen Thompson, Paddy Pimblett vs. Tony Ferguson oraz Vicente Luque vs. Ian Machado Garry.

Beneil Dariush vs. Arman Tsarukyan – UFC 296

Wydawać by się zatem mogło, że lepiej być już nie może tymczasem nocą czasu polskiego gruchnęła wieść o tym, że do karty walk gali UFC 296 dodano zestawienie topowych lekkich. Beneil Dariush i Arman Tsarukyan mają zmierzyć się 16 grudnia w octagonie UFC.

Najpierw informację reporterom przekazał Ali Abdelaziz, który powiedział, że oczekuje iż Dariush i Tsarukyan spotkają się w klatce. Następnie informację tę na platformie X potwierdził dziennikarz Luke Thomas oraz profil UFC Roster Watch.

Dariush vs Tsarukyan – zestawienie topowych lekkich

Thomas skontaktował się z Beneilem Dariushem, który przyznał że otrzymał ofertę walki z Tsarukyanem od matchmakerów UFC i w jego wypadku jest chętny na taki pojedynek, wszystko będzie zależało od tego jak będzie wyglądał kontrakt na walkę, zapewne chodzi tu o sprawy finansowe.

„Benny” potwierdził także, że chodzi o grudniowy termin, a ponieważ pierwsza grudniowa gala planowana jest na początek miesiąca, natomiast druga odbędzie się w Chinach wydaje się, że przez wzgląd na okres czasu jaki pozostał zawodnikom na przygotowania jedynym możliwym terminem, w którym dojdzie do walki Dariush vs. Tsarukyan jest 16 grudnia i gala UFC 296.

Beneil Dariush w ostatnich dziewięciu występach zanotował osiem wygranych. Amerykanin pokonał między innymi Mateusza Gamrota i Tony’ego Fergusona, natomiast przegrał z Charlesem Oliveirą.

Arman Tsarukyan w ostatnich dziewięciu występach zanotował siedem zwycięstw i dwie porażki. „Ahalkalakets” pokonał Oliviera Aubina-Merciera, Damira Ismagulova i Joela Alvareza natomiast przegrał w starciach z Islamem Makhachevem i Mateuszem Gamrotem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments