Bellator 288 Nemkov

Bellator 288: Nemkov pokonał Andersona i otrzymał milion dolarów [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 listopada 2022

W nocy z piątku na sobotę odyła się hitowa gala Bellator 288, na której doszło do dwóch pojedynków rangi mistrzowskiej. W walce wieczoru Vadim Nemkov mierzył się z Amerykaninem Coreyem Andersonem. Było to rewanżowe starcie obu fighterów.

Pojedynek Rosjanina z Amerykaninem był finałowym starciem Grand Prix kategorii półciężkiej (-93 kg). We wcześniejszych rundach Nemkov pokonał Phila Davisa i Juliusa Anglickasa. natomiast Anderson ubił Dovletzdhana Yagshimuradova oraz Ryana Badera.

Zwycięstwo po jednogłośnej decyzji sędziów zanotował Vadim Nemkov, który na co dzień trenuje z legendarnym Fedorem Emelianenko. Rosjanin z Biełgorodu był tego dnia wyraźnie lepszy od byłego zawodnika federacji UFC.

W taki sposób Nemkov pokonał Andersona:

Dzięki wygranej w finale Grand Prix Nemkov nie tylko obronił mistrzowskie trofeum kategorii półciężkiej, lecz również wygrał czek wysokości miliona dolarów.

Ponad to ogłoszono, że szybko powróci do klatki. Już 4 lutego na gali Bellator 290 Rosjanin zmierzy się z Kubańczykiem Yoelem Romero. Więcej o tej walce wkrótce.

Zostaw ocenę
0
0