Artur Binkowski wywiad po powrocie do Polski

Artur Binkowski: „Ja nie alkoholik, ja Olimpijczyk! Napisałem biblię Orłów Białych.”

Bartosz Sobczak
21
Opublikowano: 21 maja 2023

Artur Binkowski, pochodzący z Polski pięściarz który reprezentował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney dość niespodziewanie pojawił się w kraju. Michał Cichy złapał Artura by przeprowadzić z nim wywiad. Co słychać u „Orła Białego”?

Artur Binkowski zawitał po długiej przerwie do Polski. Pięściarz, który zyskał sławę za sprawą viralowych wywiadów przed walkami z Krzysztofem Zimnochem i Michałem Cieślakiem w ostatnich latach miał sporo problemów.

Olimpijczyk odpowiadając na pytania Michała Cichego wyjaśnił, że w internecie często jest wiele plotek. Odniósł się także szybko do jednej z nich:

„Nas, czyli was i mnie dzieli duża woda, czyli Atlantyk. Jeśli jakakolwiek łączność między nami była w ciągu kilku ostatnich lat to tylko przez social media. Ja się dowiadywałem o sobie (śmiech) bardzo dziwnych rzeczy. Pierwsze co się dowiedziałem to, że Binkowski to alkoholik. Spoko, cała Polska wirowała przez jakiś tam moment, że Binkowski alkoholik. My wiemy, że ja nie (alkoholik)… ja olimpijczyk! Ja alkoholu twardego nigdy nie ruszam, to znaczy ja się napiję, grubo tak raz, dwa razy na rok – na urodziny i na sylwestra. Twardych narkotyków nigdy nie dotykałem. Później ta pogłoska jakoś zdechła, no że Binkowski nie alkoholik.”

Zapytany o powrót do Polski Binkowski odpowiedział:

„Jak w 1988 rodzice zabierali mnie do dzikiej Ameryki zwanej Kanadą to ja sobie powiedziałem, że ja tutaj kiedyś wrócę. Mam nadzieję, że to jest ten czas. Wiesz Agata nie chce żebym się widywał z dziećmi, ona im wyrządza krzywdę bo dzieci za mną szaleją. Jeżeli ja nie mam kontaktu z dziećmi, jeżeli one są tam, no to już mnie tam nic nie trzyma uwierzcie mi. Ojczyzna jest jedna.”

Były pięściarz wypowiedział się także na temat odsiadki w zakładzie karnym, która była pochodną podjęcia próby i spotkania z dziećmi:

„Siedząc, przebywając w zakładzie karnym teraz za te same przewinienia, za próbę podjęcia kontaktu z dziećmi. Wiem gdzie chodzą do szkoły, zazwyczaj się ustawiam pod szkołą, bobasy wychodzą, a Agatka podjeżdża po nich autem kilka metrów dalej. Widzą tatusia przybiegają do tatusia, ściskam ich, niedźwiadki są. Cieszą się no i wszystko jest fajnie dopóki Agatka nie dojdzie do domu, zadzwoni na policję że znowu widziałem się z dziećmi bez jej pozwolenia. Spoko najpierw cię kują, potem cię stawiają przed sędziego po kilku dniach. Ja to robiłem cały czas i mnie tak zamykali i wypuszczali.”

Artur Binkowski: „Napisałem biblię Orłów Białych”

Artur Binkowski opowiedział także w jaki sposób podjął decyzję o powrocie do Polski. Okazuje się, że Olimpijczyk nocą śnił o ojczyźnie:

Ostatnim razem śniła mi się Polska, tak gwałtownie, ja się budziłem w nocy. Napisałem biblię Orłów Białych, z tego co mi mówiono tam jest dużo pięknych wierszy. Wszystko jest przeze mnie pisane. Tam jest przysięga orłów tak samo, którą mógłbym zacytować ale jest trochę długa, więc teraz sobie to odpuścimy. Wiedziałem po ostatniej odsiadce, że wychodzę z puchy już nie załatwiam tych małych spraw wokół siebie, już nie wynajmowałem mieszkania, nie brałem nowego telefonu, pojechałem prosto na lotnisko w Toronto. Jak się siedzi w więzieniu to nie ma się dużo pieniędzy, ale miałem dość. Spojrzałem na rozkład lotów, z tym kanadyjskim paszportem możesz sobie lecieć gdzie chcesz. Też po głowie mi chodziła Nowa Zelandia. Nigdy nie byłem, a piękne rzeczy słyszałem na temat Nowej Zelandii, ale wybiło Warszawę i jestem w Polsce, wiadomo ojczyzna przeważyła.”

Artur Binkowski powinien zawalczyć w freakowej organizacji?

Loading ... Loading ...

źrodło: Michał Cichy, kanał na platformie youtube

Zostaw ocenę
113
29
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
10 dni temu

To jest Alkus pospolity

Leo
Reply to  Ewelina
9 dni temu

TY się znasz

Matu
Reply to  Ewelina
9 dni temu

Ty jesteś pospolita bladź, której nikt nie chce

KosteG
Reply to  Matu
3 dni temu

Popieram przedmówcę Matu, Ewelina bladź, niech Ci się powinie noga w życiu i zobaczymy w którym pospolitym worze się znajdziesz

***** ***
10 dni temu

Damski bokser nie zasługuje na szacunek, wstyd mi że jesteś z mojego karju i miasta.

Matu
Reply to  ***** ***
9 dni temu

Jak głupio to trzeba lać

Olo
10 dni temu

Wracaj chlopie ty jestes Polakiem tu twoja ojczyzna nie zastanawiaj sie wracaj

Josefbasin
9 dni temu

Binio ma coś w sobie, chce się chłopa słuchać

Art
9 dni temu

Dramat

Darek
9 dni temu

Z liścia ..powinien dostać Patuson.. bełkot degenerata..

Matu
Reply to  Darek
9 dni temu

Czyli tak jak ciebie zawszę traktują D ty liścia nawet uderzyc nie umiesz

Canada
9 dni temu

ktos musial ostro popic wysylajac tego kmiota do
Sydney z niego taki Kanadol jak z Kaczynskiego ogier

Wojtek
9 dni temu

Artur głowa do góry zawsze

Marsello
9 dni temu

No faktycznie z nim wszystko ok ;D

Darii
9 dni temu

Przyjacielu tyle w Nas dobrego ile sami i sobie powiemy. Przeczytałem kilka Twoich zdań, dobry czy nie dobry każdy swoją rzepkę skrobie. Życzę Ci jak najlepiej, żeby życie ułożyło tak jak chcesz. Nie jest każdy, zostałeś olimpijczykiem a tam niewielu dociera. Połowa tych hejterów nie zasługuje żeby buty Twoje czyścić. Bywaj zdrów i szczęśliwy 💪🤠

Wawa
9 dni temu

Nastepny co chce błysnąć na gali i zarobic. Jak wiśnia nie szanował pieniędzy?

Jacek
9 dni temu

Każdy umie krytykować dobijać człowieka który się wypowiada w komentarzach, lecz nie wie jakie ma problemy zyciowe, psychiczne,co go dręczy, jak mamy krytykować osoby których nie znamy osobiście lepiej oglądajmy wysuchajmy wyćagnimy wnioski ✌️☺️

Krzych
8 dni temu

Wardęga po 60stce

Marcin
8 dni temu

Jakie to wszystko mądre głowy jasnowidza się k..wa znaleźli wszędzie hejt zazdrość kiedy wy się wreszcie zajmujecie własnymi dupami .Każdy ma w życiu lepiej albo gorzej wrogowi tak mogę życzyć ale staram się być do ludzi serdeczny ale jak czytam te komentarze niektóre to właścicielom bym wymalował w pizdę przepraszam za wyrażenie ale nie oceniać książki po okładce .Nienawidzę tej nienawiści we własnym kraju fałszywych ludzi i niecharakternych.Dobrze że nie otaczam się takimi paplami spotkajmy się kiedyś hejterzy a zobaczycie .Że pokorą przyjdzie sama.Chkop ma problem jestem ojcem też mam skomplikowane i go rozumiem odpierdolcie się od gościa

Piotr
7 dni temu

Binio legenda te komentarze o kant dupy jak binio bił po pysku to wy w pampersach stan i powiedz mu to co piszesz prosto w twarz i napisz komentarz po spotkaniu

Ragnar
6 dni temu

Wikingowie
Ragnar Binkowski