arman tsarukyan zapowiada starcie z oliveirą ufc 300

Arman Tsarukyan zapowiada starcie z Charlesem Oliveirą na UFC 300 – 'Na wysokim poziomie ciężko kogoś poddać czy udusić’

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2024

Arman Tsarukyan na gali UFC 300 zmierzy się z Charlesem Oliveirą. Ormianin zapowiedział to starcie w trakcie rozmowy z Danielem Cormierem. Tsarukyan zapowiada nokaut w pierwszej rundzie.

Arman Tsarukyan i Charles Oliveira staną oko w oko w octagonie na gali UFC 300, wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia, a bitka wyłoni pretendenta do mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej (-70 kg).

Daniel Cormier, były mistrz organizacji UFC przeprowadził rozmowę online z Tsarukyanem. Popularny DC opublikował materiał video na swoim kanale na youtube, dzięki czemu fani mogą zapoznać się z tym jak Arman nastawia się na walkę z „Do Bronxem”.

Tsarukyan jest świadomy tego, że walcząc z topowymi zawodnikami ciężko jest wygrywać walki szybko przez duszenia czy poddania. Tym razem „Ahalkalakets” zmierzy się z doskonałym grapplerem, więc może być o to jeszcze trudniej.

– Jeśli znasz zapasy i jiu-jitsu, wiesz jak bronić poddania to jest to kompletnie inna gra. Jeśli walczylibyśmy w BJJ, może by mnie poddał, ale kiedy mogę kogoś uderzyć to nie może myśleć tylko o poddaniach. Musi się bronić, dlatego jest to takie ciężkie, szczególnie na wysokim poziomie.

– Ciężko jest kogoś udusić, szczególnie kiedy trenuję z mocnymi zawodnikami. Żeby tak z kimś wygrać, musisz obijać ich przez 15-20 minut, później może złapiesz ich zmęczonych. Poddanie w pierwszych dwóch rundach jest praktycznie niemożliwe w przypadku czołowych zawodników.

Tsarukyan upatruje swoich szans w stójce i czuje się bardzo pewny w tym aspekcie. Arman zapowiedział bowiem wygraną przez nokaut już w pierwszej rundzie walki.

– Wierzę, że mogę znokautować go w pierwszej rundzie, chcę pokazać wszystkim, że jestem najlepszy. Moim celem jest wejście tam, znokautowanie go w pierwszej rundzie i pokazanie, że zasługuję na walkę o pas mistrzowski UFC.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments