analityk z wall street przewiduje rekordowe zyski ufc

Analityk z Wall Street przewiduje – UFC osiągnie rekordowe zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 stycznia 2024

Eric Handler analityk amerykańskiej giełdy pracujący dla Roth MKM uważa, że organizacja UFC podpisze rekordową umowę dotyczącą sprzedaży praw telewizyjnych.

Choć nowy rok dopiero się rozpoczął, a umowa organizacji UFC ze stacją ESPN wygasa dopiero w 2025 roku to analityk Eric Handler z firmy Roth MKM przewiduje, że UFC w tym roku ogłosi nową, lukratywną umowę na sprzedaż praw telewizyjnych.

Handler, który zajmuje się analizą akcji spółek giełdowych zarejestrowanych na Wall Street zwrócił uwagę na fakt, że choć cena pojedynczej akcji TKO Group spadła to wcale nie oznacza, że firma nie zanotuje wkrótce rekordowych zysków. Wszystko przez fakt, że zarówno WWE jak i UFC mają przed sobą negocjacje nowych umów na sprzedaż praw telewizyjnych.

– Kontynuujemy pozytywny trend odnośnie wydarzeń sportowych transmitowanych na żywo. Zwłaszcza jak mówimy o eventach, które mają z góry zagwarantowane w kontrakcie przychody ze sprzedaży praw telewizyjnych.

– Rynek sprzedaży spraw telewizyjnych na wydarzenia sportowe pozostaje bardzo silny, a został on dodatkowo wzmocniony faktem, że jest coraz więcej firm dystrybuujących, które są zainteresowane nabyciem praw.

Zdaniem Handlera organizacja UFC może nastawić się nawet na podwójny zysk z tytułu podpisania nowej umowy na sprzedaż praw telewizyjnych do swoich gal.

– Nowa umowa telewizyjna może zostać ogłoszona przez UFC pod koniec tego roku. Myślę, że jak chodzi o wartość kontraktu może on być nawet dwukrotnie wyższy od aktualnie obowiązującej umowy.

Umowa UFC z ESPN opiewała na półtora miliarda dolarów, zatem bazując na analizie Handlera można łatwo wyliczyć, że nowa umowa z ESPN lub inną stacją może opiewać nawet na 3 miliardy dolarów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments