kontuzjowany marcin krakowiak wypadł z ksw 95

Kontuzjowany Marcin Krakowiak wypada z KSW 95, Adrian Zieliński z nowym rywalem

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 maja 2024

Niestety kontuzjowany Marcin Krakowiak wypadł z karty walk KSW 95. Na szczęście Adrian Zieliński otrzymał nowego rywala. Na gali w Olsztynie Zieliński zawalczy ze Szczepaniakiem.

Podczas gali KSW 95, która odbędzie się w Olsztynie, lokalny bohater z klubu Arrachion Olsztyn, Adrian Zieliński (24-13) stanie do rywalizacji z Oskarem Szczepaniakiem (6-1). Do pojedynku dojdzie 7 czerwca w hali Urania. Początkowo Adrian Zieliński miał zmierzyć się z Marcinem Krakowiakiem, ale ten musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

Adrian Zieliński jest doświadczonym zawodnikiem z bogatą historią nie tylko w MMA, ale również w muay thai i kickboxingu. W mieszanych sztukach walki rywalizuje od roku 2010. W tym czasie stoczył 37 pojedynków i 24 z nich wygrał. Adrian jest byłym mistrzem PLMMA w kategorii lekkiej i byłym czempionem organizacji FEN w wadze piórkowej.

Pod skrzydłami FEN walczył również w 2022 roku o pas mistrzowski kategorii półśredniej, ale musiał uznać wyższość rywala. Adrian zadebiutował w KSW w marcu tego roku, jednak przegrał z Wiktorem Zalewskim. Zieliński jest wszechstronnym fighterem, który osiem razy posyłał przeciwników na deski, a sześć razy tryumfował przez poddanie.

Oskar Szczepaniak jest na fali czterech wygranych z rzędu. W okrągłej klatce zadebiutował podczas KSW 67, ale musiał wówczas uznać wyższość Yanna Liasse. Po tym starciu 24-latek zawalczył na gali organizacji SBS i wygrał już w pierwszej rundzie przez nokaut. Do KSW powrócił w styczniu zeszłego roku i pokonał Raimondasa Krilavičiusa, a we wrześniu w świetnym stylu znokautował Adriana Gralaka.

Zawodnik ze Szczecina ostatni raz walczył na gali XTB KSW 92 i już w pierwszej rundzie posłał na deski Michała Gniadego. Oskar stoczył do tej pory siedem pojedynków i szczęść z nich wygrał. Przed profesjonalnym debiutem dorobił się imponującego rekordu 36 wygranych walk amatorskich i zdobywał medale międzynarodowych zawodów w jiu-jitsu.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments