tomasz romanowski o stanie zdrowia

Tomasz Romanowski o stanie zdrowia. Kiedy Tommy wróci do klatki KSW?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 maja 2024

Tomasz Romanowski w długiej wypowiedzi skomentował aktualny stan zdrowia. Zawodnik ze Stargardu przekazał też kiedy można się spodziewać jego powrotu do klatki KSW.

Na oficjalnej stronie internetowej federacji KSW pojawił się krótki wywiad z Tomaszem Romanowskim. Reprezentant Berserkers Team stoczył ostatnią walkę w grudniu 2023 roku i od tamtej pory pauzuje.

Wszystko przez poważne kontuzje jakich popularny Tommy nabawił się w pojedynku z Damianem Janikowskim. Romanowski w trakcie bitwy połamał kości śródręcza w obu rękach. Oczywiście wymagało to operacji, a także rehabilitacji.

Tomasz Romanowski opowiedział o aktualnym stanie zdrowia.

– Jestem jakieś 10-12 tygodni po operacji. Rehabilituję się. Jest coraz lepiej. Mogę ćwiczyć już hantelkami czy robić pompki. Wracam powoli do siebie. Fajnie się czuję.  Odpocząłem też psychicznie i fizycznie. Najbardziej zależało mi na odpoczynku fizycznym, bo jednak ostatnie cztery lata miałem bardzo intensywne. Zapłaciłem za to dwoma połamanymi rękami. Teraz powoli, sukcesywnie staram się zwiększać obciążenia treningowe.

Kiedy zatem należy się spodziewać powrotu Romanowskiego do klatki KSW? Czy zawodnik wciąż ma mistrzowskie aspiracje i celuje w pojedynki o najwyższe cele?

– Nie chcę za bardzo wybiegać w przyszłość, ale na pewno jest taki plan. Chciałbym wrócić i jeszcze raz zawalczyć o starcie mistrzowskie. Najpierw jednak muszę skupić się na zdrowiu. To jest dla mnie najważniejsze. Chcę, żeby do klatki wrócił „Tommy”, który będzie zdrowy i bardzo głodny pasa i zwycięstw. Jestem tego typu zawodnikiem, że problemy mnie nie demotywują, tylko jeszcze bardziej nakręcają. Jestem nakręcony ostatnimi porażkami. Mam nadzieję, że do KSW 100 wyzdrowieję, a może zawalczę jeszcze wcześniej.

Wiadomo, że Tomasz Romanowski od dłuższego czasu jest skonfliktowany z Adrianem Bartosińskim. Póki co o taki pojedynek może być jednak ciężko, gdyż lista chętnych do starcia z Bartosem jest długa. W ubiegłym tygodniu Romanowski wspomniał jednak nazwisko Piotra Kuberskiego i niewykluczone, że Qbear przyjąłby takie zestawienie nie chcąc oczekiwać zbyt długo na kolejną walkę. Warto jednak pamiętać o tym, że w kategorii do 84 kilogramów należy się spodziewać zagranicznych wzmocnień i niewykluczone, że Kuberski otrzyma właśnie oponenta spoza dostępnych aktualnie w KSW fighterów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments