ufc rozważa rezygnację ze sprzedaży gal w PPV

UFC rozważa rezygnację ze sprzedaży gal w systemie PPV!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 maja 2024

UFC przygotowuje się do rozpoczęcia negocjacji z potencjalnymi partnerami telewizyjnymi. Mark Shapiro, prezes TKO Group zapowiedział, że rozważy odejście od modelu PPV.

Mark Shapiro należy do grona ludzi, którzy w ostatnich latach są odpowiedzialni za zdecydowany wzrost wartości organizacji UFC. W przeciwieństwie do Dany White’a, Shapiro preferuje pracę z dala od kamer i unika wywiadów.

Ostatnimi czasy prezes TKO Group udzielił jednak wywiadu, w którym ponownie podjął temat dotyczący sprzedaży praw telewizyjnych. Shapiro zdradził, że po rozmowach z Daną Whitem i Arim Emanuelem panowie wspólnie uznali, że rozsądnie będzie mieć elastyczne podejście do rozmów z potencjalnymi partnerami telewizyjnymi.

– Przez wiele lat sprzedawaliśmy nasze gale w systemie PPV. Wydarzenia odbywały się raz na miesiąc i były sprzedawane najpierw na kablówce, a następnie na platformie ESPN+. Kilka lat wstecz prowadziliśmy również zaawansowane rozmowy z Amazonem jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na ESPN.

– Teraz rynek znacznie się zmienił, zauważyliśmy że Paramount+ wykorzystuje sport do poszerzenia swojej oferty, podobnie zresztą jak Apple, Amazon czy nawet Youtube. W tych czasach ludzie są przyzwyczajeni do subskrypcji. Płacą miesięczny abonament i oczekują, że będzie on zawierać programy wysokiej jakości. Podejdziemy do tematu elastycznie, jeśli ktoś zasugeruje, że chce wykupić od nas wszystko za wielką sumę, a następnie wprowadzić miesięczną subskrypcję wysokości 29 czy 39 dolarów to jesteśmy w stanie na to przystać.

Odejście od systemu PPV oznaczałoby, że zamiast ponoszenia jednorazowej opłaty wynoszącej ponad 80 dolarów amerykańscy fani mogliby miesięcznie płacić połowę tej ceny. Transmisje gal UFC wchodziłyby w pakiet lub abonament i kibice nie musieliby ponosić dodatkowych opłat za dostęp do poszczególnych numerowanych eventów.

Oczywiście przejście na taki model wymagałoby ogromnej oferty, zdecydowanie wyższej od tej którą ESPN zapłaciło kilka lat wstecz. Analityk z Wall Street sugerował, że jeśli wszystko zostanie na starych zasadach to w 2025 nowy partner UFC zapłaci około 3 miliardów dolarów. Niewykluczone jednak, że jeśli faktycznie miałoby dojść do rezygnacji z systemu PPV ta kwota wzrosłaby dwu, lub nawet trzykrotnie.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments