Amerykanie ranking organizacji MMA

Amerykanie publikują ranking organizacji MMA. KSW przegrywa nie tylko z UFC, ONE i Bellatorem!

Bartosz Sobczak
2
Opublikowano: 24 maja 2023

Amerykańscy dziennikarze portalu MiddleEasy opublikowali ranking organizacji MMA. Dość niespodziewanie federacja KSW przegrywa w nim nie tylko z amerykańskimi organizacjami, czy singapurskim ONE Championship. Zdaniem amerykańskiej redakcji Konfrontacja Sztuk Walki wypada także gorzej od dwóch rosyjskich federacji!

Amerykanie oparli swój ranking zarówno oceniając jakość produkcji wydarzenia jak i tak zwany „park zawodniczy” jakim dysponuje organizacja. Nie może zatem dziwić fakt, że pierwsze trzy miejsca przypadły UFC, Bellatorowi oraz ONE, które nie tylko mają najwięcej klasowych zawodników, lecz ogółem mogą pochwalić się największą liczbą zakontraktowanych zawodników. Prym jak chodzi o fighterów MMA wiedzie oczywiście UFC, gdyż zarówno Bellator jak i ONE organizują także eventy w innych dyscyplinach.

4. miejsce w rankingu przypadło organizacji PFL, która ostatnio mocno się zbroi. Zakontraktowanie Jake’a Paula oraz Francisa Ngannou, a także plany wykupienia organizacji Bellator sprawiają, że jest to najszybciej rozwijająca się organizacja MMA. PFL kupi Bellatora!? Trzęsienie ziemi w MMA! Jeśli dojdzie do mariażu PFL z Bellatorem to oczywiście liga PFL wskoczy na drugą lokatę, natomiast czwarta się zwolni.

Na kolejnych miejscach także nie znajdziemy federacji KSW. Piątą i szóstą lokatę okupują bowiem rosyjskie organizacje ACA oraz AMC Fight Nights. Tu mamy niemal bliźniaczą sytuację do tej, którą przedstawiliśmy wyżej. Czeczeński dyktator Ramzan Kadyrov, który jest właścicielem ACA planuje bowiem wykupienie AMC FN. Jeśli organizacje się połączą to także zwolni się jedno miejsce w rankingu.

Siódme miejsce trafiło do japońskiej organizacji Rizin. Jest to niespodzianka, ale raczej negatywna gdyż spodziewaliśmy się tej federacji wyżej. Autorzy kierowali się zapewne faktem, że choć Rizin wypełnia hale i organizuje spektakularne boje to sylwestrowy mecz MMA Rizin kontra Bellator udowodnił, że Japończykom brakuje jeszcze trochę do poziomu topowych fighterów Bellatora.

Ósma lokata to miejsce federacji KSW w rankingu. Amerykanie podkreślili wysoką jakość produkcji gal federacji prowadzonej przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Podkreślenie rozrywki, oprawy audio-wizualnej może jednak świadczyć o tym, że ciut niżej oceniono umiejętności zawodników walczących w okrągłej klatce.

Niżej od KSW w rankingu uplasowały się Eagle FC, Invicta FC, Pancrase, czy M-1 Global. Miejmy nadzieję, że w przyszłości po gali na stadionie i kolejnych eventach poza granicami Polski KSW zanotuje znaczny awans w rankingu. Jeśli dyscyplina ma się rozwijać w naszym kraju to federacja powinna celować w awans do TOP 5!

XTB KSW Colosseum 2 – gdzie oglądać?

Gala XTB KSW Colosseum 2, na której w walce wieczoru Mamed Khalidov zmierzy się po raz trzeci ze Scottem Askhamem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo! Transmisja odbędzie się w sobotę 3 czerwca i tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Zostaw ocenę
6
19
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sam
9 miesięcy temu

Niespodziewanie 🤣🤣🤣

Luke
9 miesięcy temu

Jestem…….
Czlowiekiem
Chce zostac milionerem
Dajcie mi tylko dolarA!!!!!!
PROSZE!!!!!!!!!!!!